خبرها

بانک فالکون سویس از ارز دیجیتال پشتیبانی می کند

swiss-bank-falcon-launches-crypto-wallet
نوشته شده توسط kazem

با اینکه سال گذشته بانک خصوصی Falcon خدمات مدیریت دارایی‌های دیجیتال را برای مشتری‌ها فراهم کرده بود اما ماریانه ویلدی مدیر عامل بانک Hypothekarbank Lenzburg تایید کرد که آنها اولین بانکی در کشور هستند که حساب‌های شرکتی را به شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال را ارائه می‌کنند. او اضافه می‌کند:

به عنوان بانکی که خود را در زمینه فناوری پیشرو می‌داند و استراتژی همکاری با صنعت فینتک را دنبال می‌کند، همکاری با بخش جوان ارزهای دیجیتال و شرکت‌های بلاک چین برای ما مسئله‌ای مهم است.

مدیر عامل این بانک تایید می‌کند که از موضوع پولشویی در حوزه ارز دیجیتال و عرضه‌های اولیه سکه آگاه است. او می‌افزاید که این بانک مسئله ریسک و قانون‌مداری شرکت‌ها را مورد آزمایش قرار می‌دهد. آنها همچنین با هیئت نظارت بازار مالی سوئیس (FINMA) هم همکاری می‌کنند.

پشتیبانی از ارز دیجیتال

هر چند ارز دیجیتال جای خود را در میان علاقه مندان باز کرده اند اما هنوز بانکی خرید و فروش  ارزهای دیجیتال را پشتیبانی نمی کند. بر طبق یک نشریه رسمی منتشر شده در تاریخ ۲۱ ژانویه، بانک خصوصی فالکون (Falcon) در سوییس پشتیبانی مستقیم و قوی از تعدادی از ارز های دیجیتال را فراهم آورده است.

بانک فالکون سویس

این بانک اعلام کرده است که سرمایه گذاران خصوصی و نهاد های دولتی، می توانند مجموعه ای از ارز های دیجیتال را انتقال دهند و به کمک کیف پول فالکن، ارز های رمزپایه خود را به پول نقد تبدیل کنند.

به گزارش این نشریه، این بانک چهار ارز مشهور و محبوب: بیت کوین(BTC)، بیت کوین کش (BCH)، لایت کوین (LTC) و  اتریوم(ETH) را پشتیبانی می کند.

طی این حرکت اخیر فالکن ادعا می کند که دارایی های بلاک چین قابل نقل و انتقال بانکی هستند و ارز های یاد شده، شامل سود بانکی شده و در اسناد مالیاتی ذکر می شوند.

در این گزارش ذکر شده است که یک بانک خصوصی نیز امکان ذخیره امن دارایی های دیجیتال را اعلام کرده است. این شرکت اعلام کرده است که سرویس نگهداری فالکن توسط اشخاص ثالثی مورد بازرسی و بررسی قرار گرفته است. این بانک همچنین معتقد است که سرویس های مبتنی بر ارز دیجیتال با قوانین ضد پولشویی محلی و قوانین مربوط به مشتریان منطبق است.

بانک فالکون برای اولین بار مجاز به مدیریت دارایی های مبتنی بر بلاک چین بوده است. این مجوز در جولای سال 2017 توسط موسسهFINMA به این بانک داده شده است. اخیرا بزرگ ترین سرمایه گذار خصوصی سوییس(Ventobel) یک سرویس محرمانه ارز دیجیتال را شروع کرده که موسسات بانکی و سرمایه داران را هدف قرار داده بود.

در اواخر ماه دسامیر، FINMA دستور العمل هایی برای مجوز Fintech خود منتشر کرد و شرکت های وابسته به بلاک چین تصمیم دارند از سال 2019 شروع به درخواست مجوز کنند.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید