خبرها

پشتیانی گوشی s10 سامسونگ از کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال در گوشی s10
نوشته شده توسط kazem

در تصاویری که یک کاربر توئیتر با نام Ben Geskin منتشر کرده است، کیف پول رمزارزی (cryptocurrency) که در آن مستقیما به نام اتریوم(Ethereum) اشاره شده، مشاهده می‌گردد. در این تصاویر ادعا شده است که این کیف پول «مکانی امن و راحت برای رمزارزهای شما است.» کاربران قادر خواهند بود کیف پول خود را در اپلیکیشن وارد کرده و از روش‌های بیومتریک احراز هویت نیز برای شناسایی امن استفاده کنند.

 KeyStore

اطلاعاتی که در گذشته منتشر شده بود، نشان می‌داد که کیف پول ارز دیجیتال سامسونگ ذخیره‌سازی گرم(Hot Storage) و سرد(Cold Storage) ارز دیجیتال ها را در یک دستگاه امکان پذیر می‌سازد. اگرچه شرکت سامسونگ در دسامبر سال گذشته شایعه راه‌اندازی کیف پول رمزارزی با استفاده از روش ذخیره‌سازی سرد را برای Galaxy S10 انکار کرد.

با این وجود، بر اساس مقاله‌‌ای که در ۲ جولای ۲۰۱۸ در سایت رسمی این شرکت منتشر شد، سامسونگ اعلام کرد که به حوزه‌ی ارز های رمزنگاری شده نیز توجه می‌کند. مقاله‌ی اشاره شده گوشی‌های هوشمند را ایمن‌ترین وسیله‌ی ذخیره‌سازی رمزارزها معرفی کرده است.

بر اساس زمان‌بندی، Galaxy S10 در ۲۰ فوریه و در رویداد رونمایی، به نمایش همگانی گذاشته خواهد شد. شرکت سامسونگ قصد دارد در این رویداد نسخه‌ی کاربردی از گوشی هوشمند جدید خود را به نمایش بگذارد.

S10 اولین گوشی دارای طراحی همراه با کیف پول رمزارزی نیست. تلفن‌های هوشمند بلاک چین Finney محصول کمپانی Sirin Labs در ماه نوامبر عرضه گردید و اولین تلفن همراه مبتنی بر بلاک چین جهان لقب گرفت. این گوشی به‌طور پیش‌فرض دارای کیف پول ارز دیجیتال مجزا با ذخیره‌سازی سرد و اپلیکیشن غیر متمرکز dCENTER است.

گوشی HTC Exodus 1 نیز به تازگی عرضه شده و تنها با استفاده از ارز دیجیتال قابل خریداری است. در حقیقت این گوشی یک تلفن همراه بلاک چینی است که دسترسی آسان به اپلیکیشن‌های کاربردی غیر متمرکز(dApps) را پیشنهاد می‌دهد.

شرکت‌هایی دیگری نیز همانند اپرا(Opera) نیز فعالیت خود را در حوزه‌ی ارزهای رمزنگاری شده آغاز کرده‌اند. همان طور که در پست های قبل نیز اشاره کدیم این شرکت در مرورگر محبوب اندورید خود کیف پول ارز دیجیتال را اضافه کرده است.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید