خبرها

راه اندازی کیف پول آفلاین همراه با رمز ارز ملی

راه اندازی کیف پول آفلاین همراه با رمز ارز ملی
نوشته شده توسط ali ahmadi

نوش آفرین مومن واقفی، معاون امنیت شرکت خدمات انفورماتیک در میزگرد چرا انقلاب؟ چرا فناوری بلاک‌چین ؟ با اشاره به انقلاب بلاک‌چین و نگاه‌ها به این فناوری گفت: انقلاب‌ها می‌توانند دستاوردهای بد یا خوبی داشته باشند و از سویی می‌تواند دستاوردهای خوب را از بین ببرند و انقلاب بلاک‌چین نیز از همین دسته از انقلاب‌هاست که می‌تواند ضربه‌ای وارد کند یا چالش ها را برطرف کند.

وی افزود:

فناوری بلاک‌چین، انقلاب اشیا است که از ترکیب اینترنت اشیا و هوش مصنوعی ایجاد می‌شود و در هوشمند سازی تحولی بزرگ را به دنبال دارد. معاون امنیت شرکت خدمات انفورماتیک خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم واقع بینانه با بلاک‌چین برخورد کنیم، می‌توانیم از مزایای فناوری زنجیره بلوک استفاده کنیم و امیدوارم ما بتوانیم از آن استفاده کنیم.

وی تاکید کرد:

هاروارد معتقد است در ۱۰ سال آینده، فناوری بلاک‌چین دستاوردهای خوبی را به دنبال داشته باشد؛ بانک‌های مرکزی، غول‌های فناوری و شرکت‌های نوپا به دنبال بهره‌گیری از این فناوری هستند که نشان می‌دهد تا علاقه‌ای فراگیر از سوی کسب و کارها و رگولاتورها به این فناوری وجود دارد.

مومن واقفی با بیان اینکه احراز هویت از دستاوردهای اصلی فناوری بلاک‌چین است، اظهار داشت:

ایجاد پروتوتایپ برای بررسی رمز ارزها است و بسیاری از بانک‌های مرکزی از جمله بانک مرکزی ایران برای تحقیق و بررسی درباره کاربردهای آن اقداماتی انجام داده است.

وی با اشاره به رمز ارز ملی افزود:

رمز ارز ملی با پشتوانه ریال می‌تواند در نهایت به ایجاد یک کیف پول آفلاین منجر شود تا مشکلات چاپ اسکناس با توجه به محدودیت‌ها را خنثی کرد.

درباره نویسنده

ali ahmadi

2 نظر

 • سلام پست خوبی بود
  فقط این مسئولین چرا اینقدر دیر موضوع رو می فهمند
  ایران تو بلاک چین عقبه باید یکم بیشتر روی این موضوع سرمایگذاری کرد

  • سلام ممنونم از لطفتون
   بله حق با شماست ولی کشور ما فعلا از این لحاظ جز کشور ها برتر دنیاست
   امید وارم که تو چند سال آینده پیشرفت زیادی هم کنیم

نظر بدهید