خبرها

قانون های ارز دیجیتال، منتظر نظرات متخصصان است

iran-cryptocurrncy-law-makers-waiting-for-professionals-
نوشته شده توسط kazem

بانک مرکزی ایران گفته که پیش از نهایی کردن پیش نویس قوانین ارز های رمزپایه، جویای نظرات کارشناسان در این باره[ارز دیجیتال] می شود.

دعوت از متخصصان ارز دیجیتال

دیروز بانک مرکزی ایران متن پیش نویسی برای قانون گذاری روی ارز های رمزپایه منتشر کرد که در ارزسل به آن پرداختیم. در کنفرانس بانکداری الکترونیک که از دیروز آغاز شده و تا به امروز ادامه دارد، قرار است در این باره صحبت شود.

پیش از این که این پیش نویس هم ارائه شود،در پستی از سایت کوین دسک به نقل از روزنامه الجزیره اعلام کرده شده بود که قانون گذاران قصد مسدود کردن جنبه هایی از ارز رمزپایه را دارند و هدفشان مسدود کردن پرداخت های ارز رمزپایه در کشور و جلوگیری از نگهداری مقادیر زیاد از این ارز هاست. 

عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی در این خصوص این چنین گفتند:

همکاران من در بانک مرکزی قوانین ارزی در سایت بانک منتشر کردند و این در حالی است که در طی دو روزی که کنفرانس برگزار می شود، دارندگان فناوری می توانند نظرات خود را در این باره بیان کنند؛ ما منتظر خواهیم ماند.ما منتظر می مانیم که متخصصان و تکنسین ها در این باره اظهار نظر کنند.

رمزارز پایه ملی راهی برای نجات پول کشور

مسدود شدن ارز های رمزپایه، پیامد های قابل توجهی دارد چرا که کسب و کار های مختلف را مجبور می کند از معاملاتی به جز معاملات ریالی بپرهیزند.

همانطور که پیش از این هم گزارش آن را ارائه کردیم، چیزی به ارائه ارز دیجیتال ملی توسط بانک مرکزی برای مقابله با تحریم های ایالات متحده آمریکا و کاهش مشکلات ناشی از حذف بانک های ایرانی از سیستم مالی سوئیفت، نمانده است.

قانون گذاران در ایران اخیرا موضع سختگیرانه ای در برابر ارز های رمزپایه داشته اند؛ برای مثال چند وقت پیش هرگونه همکاری برای تبلیغ و رواج توکن جدید پیام رسان تلگرام را اقدام علیه امنیت ملی عنوان کردند.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

4 نظر

نظر بدهید