خبرها

رمز ارز پیمان اولین ارز دیجیتال ملی با پشتوانه طلا عرضه شد

نوشته شده توسط kazem

رمز ارز پیمان را با پشتوانه طلا عرضه شد

در حاشیه همایش بانکداری دیجیتال و نظام های پرداخت، ولی الله فاطمی مدیر عامل ققنوس از همکاری این شرکت با چهار بانک ایرانی برای عرضه رمز ارز پیمان خبر داد. این رمز ارز در قالب توکن پایدار و با هدف توکنیزاسیون املاک و اموال مازاد بانک ها طراحی شده است.

ولی الله فاطمی، در این خصوص بیان کرد:

بستر ققنوس به عنوان پلتفرم اقتصاد دیجیتال با کمک‌ بانک‌های ملت، ملی، پاسارگاد و پارسیان و هلدینگ‌های فناوری اطلاعات آن‌ها تولید شده است.

وی همچنین در ادامه داد:

توکن اولیه بر اساس طلا صادر می‌شود؛ ما به دنبال توکنیزاسیون املاک و اموال مازاد بانک‌ها هستیم و در ادامه به دنبال فعالیت در سایر سرمایه‌های مالی خواهیم بود.

فاطمی درباره کاربرد رمز ارز پیمان برای مردم گفت:

توکن می‌تواند در قالب کیف پول در اختیار مردم قرار بگیرد و دارایی‌های منجمد را به چرخه اقتصاد وارد کند که بر اسای دغدغه کارشناسان به منظور جلوگیری از ایجاد تورم به دنبال خلق ارزش افزوده ملی در کشور با حمایت از تولید و کمک به اقتصاد کشور است.

فاطمی افزود:

به دنبال استفاده از این فناوری برای افزایش سرعت تراکنش‌ها و تسهیل در بستر تراکنش‌های بانکی هستیم و امیدواریم این همکاری به نفع کشور با بهره گیری از فناوری بلاک‌چین باشد.

کوروش پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان با اشاره به شرکت ققنوس توضیح داد نیروی فکری و توان اندیشه‌ای و ظرفیت‌های اندیشه‌ای بسیار خوبی در کشور وجود دارد که به رشد و توسعه اقتصادی کشور کمک می‌کند و ققنوس نیز حاصل این ظرفیت علمی است.

بیت کوین یا رمز ارز پیمان!

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری، معاون مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در مراسم رونمایی از رمز ارز پیمان، از معایب و مزایای رمزارزها گفت و اضافه کرد:

هم اکنون با نظارت‌های انجام شده و پاک‌ سازی‌ها فضای تهدید تلگرام برطرف شده و ما کف خیابان و ضد انقلاب را از تلگرام حذف کردیم؛ ذات بیت کوین و رمز ارزها می‌تواند برای هر کشوری تهدید باشد ما باید از مزایای آن استفاده کنیم.

وی در ادامه به با اشاره به مخاطرات ارز گرام و بیت کوین گفت:

حاکمیت از انتشار رمز ارز گرام متعلق به تلگرام نگران شد و حالا باید از این فناوری به نفع اقتصاد کشور برای رفع مشکلات اقتصادی و محدودیت‌های روبروی کشور و مزایای آن استفاده کنیم.

رمز ارز ملی

رییس کانون بانک‌های خصوصی تصریح کرد ققنوس به عنوان یک نام اساطیری به ایران، مصر، یونان و چین و نام یک تمدن جدید می‌تواند محسوب شود که با اندیشه همکاران بیشتر این نهاد بتواند به اقتصاد ملی در کنار حاکمیت کمک کند.

محمد رضا حسین زاده، مدیرعامل بانک ملی درباره این بستر گفت:

ققنوس یک حرکت خوشحال کننده برخلاف مخالفت‌ها در برابر ایده‌های جدید است که با کمک و تلاش مجموعه ققنوس در یک سال اخیر و با همکاری چهار بانک به سرانجام رسیده است. نگاه بانکداری کشور رو به جلو، مبتکرانه همراه با تحولات جهانی است؛ بانک ملی همراه ققنوس و ایده‌های ناب برای خدمت به کشور و اقتصاد ملی است.

زمان عرضه رمزارز پیمان

محمد صمدی، معاون فنی ققنوس در این مراسم توضیح داد شبکه ققنوس از هم اکنون فعالیت خود را آغاز کرده و دارای شفافیت بالایی است به طوری که جزییات تراکنش‌ها در آن قابل رصد است.

وی ادامه داد:

نام رمز ارز بستر ققنوس پیمان است که یک میلیارد واحد از آن توزیع می‌شود، این شبکه چهار میزبان بانکی از جمله بانک‌های ملی، ملت، پاسارگاد و پارسیان و گروه توسن دارد که پشتوانه آن طلا است. با هماهنگی انجام شده ۲ کیلو طلا تامین شده و قرار است بر اساس معادل طلا پیمان در اختیار میزبانان عرضه شود.

معاون فنی شرکت ققنوس همچنین تاکید کرد تفاهم اولیه‌ای با فرابورس شده که به زودی فرابورس نیز به عنوان ششمین میزبان به شبکه ققنوس وارد می‌شود.

 

نظر شما در مورد این ارز چیه؟ 


منبع  Arzcell

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

9 نظر

  • سلام
   بله ایران از نظر دانش و تکنولوژی ساخت تو چند سال اخیر پیشرفت های زیادی کرده است
   میتونید در پست های قبلی در مورد زیرساخت هایی که ایرانسل ایجاده کرده مطالعه کنید
   ممنون
   روزتون خوش

  • سلام
   هنوز مشخص نشده
   در اولین زمان که مشخص شد از طریق پست جدید اعلام می کنیم
   می تونید تو خبر نامه عضو شید تا در اولین لحظه های اعلام عرضه باخبر شید
   روزتون خوش

  • سلام
   هنوز زمانی برای عرضه مشخص نشده است
   در اولین زمان که مشخص شد از طریق پست جدید اعلام می کنیم
   در مورد خریدن یا نخریدنش هنوز هیچ تحلیل صورت نگرفته است

  • سلام
   خیر هیچ گونه محدودیتی وجود نداره
   زمانی برای خرید هنوز اعلام نشده است
   در صورتی که اعلام شد در کوتاه ترین زمان از طریق سایت ارزسل تحت پوشش خبری قرار می هیم

نظر بدهید