بیت کوین

نظر یک ریاضی‌دان مطرح: بیت کوین متفاوت با سایر ارزهای دیجیتال

نظر یک ریاضی‌دان مطرح: بیت کوین متفاوت با سایر ارزهای دیجیتال
نوشته شده توسط ali ahmadi

بیت کوین شناخته‌شده ترین ارز دیجیتال بازار است. دوستداران و مخالفان زیادی پشت این ارز دیجیتال به صف ایستاده‌اند. در واقع بیت کوین اولین ارز مجازی بود که به بازار ارائه شد و تراکنش‌های همتابه‌همتا را در بستر امن بلاک چین فراهم کرد.

در مصاحبه اخیر داگلاس تومن با ریاضی‌دان بلاک‌استریم، اندرو پولسترا، به مقایسه دیدگاه حامیان بیت کوین نسبت به دارایی دیجیتال و حامیان دیگر آلت‌ کوین‌ها نسبت به این مسئله پرداخت.

این ارز دیجیتال به دلیل عرضه محدودی که دارد، اغلب به عنوان طلای دیجیتال و ابزاری برای ذخیره ارزش در دوران نابسامانی از آن یاد می‌شود. این مورد استفاده از بیت کوین در مردم ونزوئلا و زیمبابوه مشهود است. در واقع محرمانگی بیت کوین آسیب دیده از ثبات و صحت منطق ریاضی آن است.

همچنین او اشاره کرد که توسعه‌دهندگان بیت کوین سعی دارند این ارزش‌ها را در سیستم حفظ کنند.

همانطور که ونسز کاسارس مدیرعامل شرکت زاپو گفته، بیت کوین باید جهانی شده و یک ابزار غیرسیاسی برای ذخیره ارزش و واسطه تبادل باشد تا به طلای دیجیتال تبدیل شود.

نظر یک ریاضی‌دان مطرح: بیت کوین متفاوت با سایر ارزهای دیجیتال

پولسترا طی صحبت‌هایش با تومن گفت:

دیدگاهی که بین بیشتر افرادی که در ارتباط با بیت کوین می‌شناسم وجود دارد، این نیست که آن‌ها به حریم خصوصی یا تعویض‌پذیری اهمیتی نمی‌دهند. آن‌ها به این مسئله اهمیت خیلی زیادی می‌دهند اما آن‌ها بیت کوین را دقیقاً در مرحله تکمیل نشده خود می‌بینند که بسیار شبیه به یک فناوری خفن است. آیا این دیدگاهی است که نباید شکسته شود یا اینکه بهتر است موجب برهم زدن آن نشویم؟ این چیزی است که اولویت دارد.

پولسترا اظهار داشت که جامعه ارزهای دیجیتال درصدد کاهش هزینه‌ها و توأم با آن افزایش مشارکت در شبکه است. این به شبکه اجازه می‌دهد که به صورت غیرمتمرکز باقی بماند.

از آنجا که شبکه بیت کوین بسیار غیرمتمرکز است، تغییرات برای پذیرفته شدن و پیاده‌سازی زمان بیشتری نیاز دارند. علاوه بر این، محققان و توسعه‌دهندگان باید صبر خود را حین کار و توسعه بر روی شبکه حفظ کنند.

نظر یک ریاضی‌دان مطرح: بیت کوین متفاوت با سایر ارزهای دیجیتال

اندرو پولسترا

او همچنین افزود که در صورت شکست بیت کوین، شاید دنیا دیگر قادر نباشد یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز مانند آن را تجربه کند. از این رو اگر این ارز دیجیتال پس از گذشت ۱۰ سال شکست بخورد، این برای فضای ارزهای دیجیتال بسیار گران تمام خواهد شد.

درباره مسئله مقیاس‌پذیری، او بیان کرد که این ارز یکی از ارزهای دیجیتال پراستفاده در بازار است و افراد در شبکه برای مسائل مرتبط با مقیاس‌پذیری اهمیت زیادی قائل هستند. دیگر آلت‌ کوین‌ها شاید راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری بهتری داشته باشند اما نبود تعداد کاربران بالا جهت پیاده‌سازی ایده‌هایشان مشکلی است که با آن مواجهند.

راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه دوم مانند شبکه لایتنینگ (LN) می‌تواند نقش مهمی در بهبود مقیاس‌پذیری بیت کوین در آینده ایفا کند.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید