خبرها

همکاری چهار صرافی کره جنوبی برای مبارزه با پولشویی

صرافی کره جنوبی مبارزه با پولشویی
نوشته شده توسط kazem

روز جمعه چهار صرافی کوربیت (Korbit)، بیت‌هامب (Bithumb)، کوین‌وان (Coinone) و آپ‌بیت (Upbit) اعلام کردند که یک راه‌ارتباطی برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات مربوط به معاملات مشکوک ارزهای دیجیتال به صورت بلادرنگ ایجاد خواهند کرد تا از این طرق بتوانند معاملاتی که به پول شویی مربوط می شوند را متوقف سازند.

در این اقدام این صرافی ها با شناسایی معاملات مشکوک به فیشینگ، وام‌های غیرقانونی، طرح‌های هرمی و سایر فعالیت‌های غیرقانونی و مسدود سازی فعالیت های آنها از این عمل جلوگیری می کنند در ضمن این صرافی ها اطلاعات مربوط به آن را از طریق یک خط ویژه به اشتراک می‌گذارند.

استفاده از چندین کیف پول

این صرافی‌ها همچنین یک پایگاه‌داده‌ مشترک شامل آدرس‌های مشکوک کیف پول  خواهند داشت که به آنها کمک می‌کند، کلاه‌بردارانی که از چندین صرافی برای انتقال مقدار زیادی ارز دیجیتال به یک کیف پول استفاده می‌کنند را شناسایی و متوقف سازند.

این شرکت ها قصد دارند، صرافی‌های دیگر را نیز برای پیوستن به چنین برنامه‌ای تشویق نمایند. این خبر درست یک ماه پس از اینکه وبسایت کوین دستک کره (coindeskkorea)، انجمنی  از قانون‌گذاران برای اجرای سیاست‌های شناسایی مشتری (KYC) و ضد پولشویی  تشکیل داد، منتشر شد. که پس از آن ۷ صرافی ارز دیجیتال توافق‌نامه‌ای برای اطمینان از حفاظت کاربران امضا کردند.

کمی قبل در ماه نوامبر،ستاد حقوقی کره جنوبی، سازمانی که وکلای کره‌ جنوبی را مدیریت می‌کند،  طی درخواستی از دولت خواستار سرعت بخشیدن به فرآیند قانون گذاری در حوزه‌ی بلاک چین  و از مخاطرات مربوط به ارزهای دیجیتال شدند.

قانون‌گذاران مالی کره‌ جنوبی در  ژوئن سال گذشته، قوانین مربوط به پولشویی مربوط به صرافی‌های این کشور را اصلاح کردند و این غمل مستلزم آن بوده که بانک‌های این کشور نظارت بر حساب‌های بانکی مشتریان را جدی بگیرند.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید