بیت کوین

نظر مدیر عامل توییتر در مورد بیت کوین

نظر مدیر عامل توییتر در مورد بیت کوین
نوشته شده توسط ali ahmadi

مدیر‌عامل توییتر: «فکر می‌کنم ارز اصلی اینترنت، بیت‌کوین خواهد بود»

جک دورسی، مدیرعامل توییتر و اسکوئر، اخیرا عنوان کرد که در نهایت یک ارز در اینترنت استفاده خواهد شد و وی معتقد است که این ارز بیت کوین خواهد بود.

جک دورسی معتقد است که اینترنت در تکامل خود، به دنبال داشتن یک ارز اصلی و بومی است. وی می گوید که بیت کوین به نظر بهترین گزینه برای داشتن این نقش است.

دورسی در مورد این احتمال گفت:

من معتقدم که اینترنت ارز بومی خود را خواهد داشت و فکر می‌کنم این ارز احتمالا بیت‌کوین باشد. من فکر می‌کنم که بیت‌کوین تمامی آزمایش‌ها و اصولی که بر مبنای آن ایجاد شده را پشت سر گذاشته است. بیت‌کوین چیزی است که در اینترنت متولد شد، در اینترنت تکامل یافت، در اینترنت آزمایش گردید و بخشی از اینترنت به‌شمار می‌آید.

در گذشته دورسی اظهارات مشابهی داشته است. در مه 2018 وی اظهار کرده بود که بیت کوین باید ارز اصلی و مادری اینترنت باشد. دورسی می گوید که تمرکز اسکوئر منحصرا بر روی بیت کوین است و در حال حاضر برنامه ای برای پشتیبانی از دیگر ارزهای رمزنگاری بر روی برنامه Square Cash ندارد.

 

بیت‌کوین امکان ارائه‌ی خدمات گسترده‌تری را ایجاد می‌کند

دورسی به Joe Rogan توضیح داد که بیت‌کوین بُعد دیگری را به هدف ایجاد امکان دسترسی آسان به خدمات مالی افزوده است. وی با توضیح در رابطه با پشتیبانی از بیت‌کوین گفت که این رمزارز به شرکت او امکان ارائه‌ی خدمات به افراد بیشتری در سراسر جهان به شکل بهتری نسبت به استفاده از کانال‌های اصلی (انتقال پول) می‌دهد.

دورسی اینترنت را به یک ملت واحد دیجیتالی تشبیه می‌کند. بنابراین واضح است که ارز خود را داشته باشد که در سراسر اینترنت پذیرش گردد.

در حال حاظر، پول فیات معمولا در معرض سیاست‌های ملی قرار می‌گیرد که ممکن است به مکان‌های مختلف در سراسر جهان محدود گردد. با این وجود، بیت‌کوین صرفا بر اساس الگو‌های ریاضی فعالیت می‌کند و حس اطمینان از بی‌طرفی و جهانی بودن را بدون هر گونه تعصب جغرافیایی و یا سیاسی در کاربر ایجاد می‌کند.

بانک ها نگران بی نظمی بیت کوین

دورسی به دیدگاه بانک ها و سایر سهامداران در جریان مالی بیت کوین اشاره کرد. وی می گوید که بانک ها و موسسات مالی، وجود نظرات مختلف در مورد بیت کوین را نمی پسندند.

وی همچنین به تغییر درک مردم از ارزش بیت کوین اشاره می کند. او معتقد است این امر حیاتی است که مردم درک کنند روند یا ریسک موجود را، مانند راهی که انقلاب اینترنت و فرایند تجارت جهانی ایجاد کرد، پشت سر گذاشته اند.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید