اتریوم خبرها

فاز جدید اتریوم با چندیدن آپدیت در راه است

ethereum-2-0
نوشته شده توسط kazem

برای عرضه اتریوم 2، پلتفرم این ارزدیجیتال که پرچمدار برنامه های غیرمتمرکز است دستخوش چندین آپدیت شامل هارد فورک کنستانتینوپول  و سرنیتی می شود. این دستاورد حال تلاش چندین ماه توسعه دهندگان است که بی وقفه در حال تلاش برای مقیاس پذیری آینده این پلتفرم و دستیابی به نقطه عطف توسعه آن می‌ باشند.

عرضه اتریوم 2

اعلان این بروزرسانی دیروز در گیت هاب معرفی شد که در آن توسعه دهندگان اتریوم نحوه عرضه فاز 0 این بروز رسانی را توضیح داند و گفتند که بروزرسانی های بیشتر طی ماهی آتی عرضه خواهد شد

اتریوم

با این آپدیت انتظار داریم که اتریوم2 که همراه با مجموعه از بروزرسانی هاست، منجر به افزایش کارایی، سرعت و مقیاس پذیری اتریوم شود. مقیاس پذیری این بروزرسانی ها نیز شامل شاردینگ، گواه اثبات سهام (POS) و eWasmخواهد بود.

طی برنامه ریزی های انجام شده در ابتدا اپدیت کنستانتینوپول عرضه خواهد شد در حالی که مسیر انتقال هموار و آسان نخواهد بود چون در آپدیت اکتبر 2018 شبکه آزمایشی این اپدیت با شکست مواجه شد. این شبکه آزمایشی باعث ایجاد هیاهوی جزیی در جامعه اتریوم شد زیرا ماینرها و سرمایه گذاران معتقد بودند در تضاد با منافع آنها می‌ باشد، اما توسعه دهندگان بر پایه  کاربردی بودن این آپدیت به طور مداوم تلاش می کنند. علت به تقویق افتادن عرضه اولیه آنها به دلیل آسیب پذیری بود که در بررسی های ماه ژانویه هنگامی که قرارد های هوشمند مورد جسابرسی قرارد گرفتند در آنها رویت شده بود.

آپدیت سرنیتی که گواهی بر توسعه این پلتفرم و انتقال آن از اجماع گواه اثبات کار به اثبات سهام یک بروزرسانی مهم و آخرین بروزرسانی پلتفرم برنامه های غیرمتمرکز اتریوم می‌باشد. شاید این  آپدیت ها منجر به افزایش قیمت اتریوم نیز شود.

کاهش قیمت اتریوم از زمان اوج خود یعنی 1400 دلار تا کنون که به 106 دلار رسیده است باعث شده رتبه دوم را در بازار آلتکوین ها از لحاظ ارزش بازا را به ارز دیجیتال ریپل دهد

کاهش قیمت اتر از اواخر سال گذشته شروع شد. این کاهش قیمت احتمالا به دلیل مشکلات مقیاس پذیری در شبکه و قراردادهای هوشمند و همچنین معرفی و توسعه پلتفرم های برنامه های غیرمتمرکز رقبا می‌ باشد. با این حال انتظار داریم که پس از عرضه نسخه کامل این آپدیت روند صعودی این ارز دیجیتال  شروع شود. که این خبر خوبی برای برنامه های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم و حامیان آن می‌ باشد.

نتیجه گیری

اتریوم از زمان اوج خود که با قیمت ۱۴۰۰ دلار معامله میشد، فاصله زیادی گرفته و بسیاری معتقدند این اتفاق به دلیل هجوم ICO های کلاهبرداری در آن زمان بود. اشباع شدن دنیای کریپتو با پروژه های کلاهبرداری هم باعث ترس کاربران و فاصله گرفتن آنها شد و هم ضربه شدیدی به بدنه اتریوم وارد کرد. افزایش حجم تراکنش ها، شبکه را بسیار کند کرد و گس تراکنش ها بسیار افزایش یافت.

اما بعد از گذر از این موج در سال ۲۰۱۷، اتریوم به عنوان مبدا و خالق نسل دوم ارزهای دیجیتال، همچنان به مسیر خود ادامه می دهد. بعضی از رقیب های قدرتمند اترویم سعی دارند با ایجاد ترس در جامعه، اتریوم را ناکارامد جلوه داده و جایگاه این ارز را تصاحب کنند. ولی باید دانست که تنها شبکه هایی ماندگار خواهند بود که قویترین و بهترین شبکه از تمام جهات است و توسعه دهندگان و معامله گران نیز احساسات خود  را با مرور زمان این آن همسو خواهند کرد


منبع  bitcoinnews

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

یک نظر

نظر بدهید