بیت کوین

سخت گیری در حوزه رمز ارز دلیل اصلی کاهش گره های بیت کوین در چین

نوشته شده توسط ali ahmadi

اطلاعات جدید نشان می‌دهد که در ماه دسامبر و ژانویه به دلیل قوانین کشور چین، تغییرات زیادی در گره‌های بیت کوین(Bitcoin Nodes) واقع در چین و فرانسه رخ داده است. از طرفی دیگر با راه‌اندازی شبکه‌ی لایتنینگ، تعداد گره‌های پشتیبانی کننده از این پروتکل درشبکه‌ی بیت‌کوین افزایش یافته است.

کاهش سهم گره‌های چینی

داده‌های سایت Earn.com که یک منبع نظارت بر شبکه‌ی بیت‌کوین است، نشان می‌دهد که تعداد گره‌های شبکه‌ی بیت‌کوین در کشور چین ۷۰ الی ۷۵ واحد نسبت به قبل تغییر کرده است.

قانون‌گذاران چینی در ابتدای ژانویه، قانونی را تصویب کردند که راه‌اندازی گره‌ی بیت‌کوین به صورت خانگی را ممنوع اعلام می‌کند.

سخت گیری در حوزه رمز ارز دلیل اصلی کاهش گره های بیت کوین در چین

این قوانین «شخص و یا گره‌ای را که خدمات داده‌های بلاک چینی را برای عموم و سازمان‌ها ارائه می‌کند و یا سازمانی که پشتیبانی فنی را برای خدمات داده‌ها‌ی بلاکچین ارائه می‌کند» را هدف قرار می‌دهد.

اثرات این قوانین چین را پیشتاز میزان تغییرات در گره‌های شبکه‌ی بیت‌کوین تبدیل کرده است، فرانسه، قبرس و شرق آفریقا پس از چین قرار دارند.

داده‌ها ارقام مشخصی را برای تغییرات گره‌ها ارائه نمی‌کنند و تنها محدوده‌هایی را برای تغییرات نمایش می‌دهند.

سخت گیری در حوزه رمز ارز دلیل اصلی کاهش گره های بیت کوین در چین

تغییرات گره‌های کامل بیت‌کوین را در طی دو ماه مشاهده کنید. ما بیش از ۱۰ هزار گره‌ی کامل در شبکه‌ی بیت‌کوین داریم و خوشبختانه به لطف شبکه‌ی لایتنینگ یکی از کلاینت‌های گره بیت‌کوین راه‌انداز گره‌ی بیت‌کوین در سیستم عامل ویندوز و مک در حال افزایش است.

شبکه‌ی لایتنینگ همچنان رشد می‌کند

ایالات متحده آمریکا با در اختیار داشتن ۲۴ درصد از کل گره‌های شبکه‌ی بیت‌کوین، کشوری است که، تعداد بالایی از گره‌های در دسترس را در جهان در اختیار دارد. کشور‌های حوزه‌ی اروپا؛ یعنی آلمان، فرانسه و هلند، جایگاه‌های دوم، سوم و چهارم را در اختیار دارند.

Earn.com تایید می‌کند که چین هم‌اکنون ۴٫۰۲ درصد از تعداد گره‌های شبکه‌ی بیت‌کوین را در اختیار دارد. یعنی از ماه ژانویه تاکنون تنها کمتر از ۱ درصد کاهش یافته است.

با توجه به تلاش آگاهانه در آسانتر کردن اجرای گره‌ی کامل برای یک کاربر معمولی، تعداد گره‌های شبکه‌ی بیت‌کوین در نوامبر سال گذشته از تعداد ۱۰ هزار گره عبور کرده است.

در همان زمان، گسترش شبکه‌ی لایتنینگ، موجب افزایش تعداد گره‌های پشتیبانی کننده از این پروتکل شده است. بر اساس داده‌های ۱ML.com، در طول ۳۰ روز گذشته، تعداد گره‌های لایتنینگ تقریبا با ۱۵ درصد افزایش به ۵۸۸۸ رسیده است.

معیار‌های دیگر نیز امیدوار کننده است، کل ظرفیت شبکه‌ی بیت‌کوین تنها یک هفته پس از شکست نقطه‌ی عطف ۶۰۰ BTC، برای نخستین بار به ۶۳۵ BTC رسید.

به نظر شما توزیع گره‌های شبکه‌ی بیت‌کوین بیشتر از همه به چه عاملی بستگی دارد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید