خبرها مقالات

آموزش گام به گام ثبت نام در صرافی بایننس

آموزش ساخت اکانت در صرافی بایننس
نوشته شده توسط kazem

آموزش گام به گام ثبت نام در صرافی بایننس

 ارزهای رمزپایه و به عبارتی دیگر ارزهای دیجیتال (کریپتو کارنسی ها) که شناخته شده ترین آنها بیت کوین می باشد، مرزهای جغرافیایی و ژئو پولوتیک را درنوردیده و موجبات دسترسی و بهره مندی همه افراد بدون قید و شرط را به یک سیستم مالی غیر متمرکز و یا بعضا متمرکز گردیده است.
خریداران و فروشندگان این مارکت از کشورهایی مانند ایران که دسترسی محدودی به سیستم‌های پرداخت و مالی بین المللی دارند می توانند وارد این مارکت شده و از بازار بی حد و مرز این ارزها کسب درآمد نمایند.
امروز قصد داریم پلتفرم معاملاتی بایننس را معرفی کنیم که این صرافی یکی از برترین صرافی های حال حاضر دنیاست که علاوه بر کارمزد پایین تراکنش ها و معاملات؛ امنیت و پایداری بالا و قابلیت پردازش میلیون ها معامله در لحظه را دارا است.
توجه کنید که در حال حاضر وب سایت بایننس برای آیپی های ایران دردردسترس نیست به همین دلیل برای  دسترسی به آن استفاده ازVPN ضروری است، کابران ایرانی که علاقمند به استفاده از این سایت هستند از VPS های خارج از کشور که امکان ورود به وب سایت بایننس را در داخل کشور را برایتان فراهم می کند می توانند برای ورود استفاده کنند.
توجه: صرافی بایننس برای کابران ایرانی به طور قطع منع فعالیت ذکر نکرده است اما به تازگی نام ایران را از لیست تایید حساب کاربری حذف نموده است در قوانینش آورده شده که فعالیت کشورها و اشخاصی که به موجب و بر اساس تحریم های شورای امنیت سازمان ملل تحت تحریم هستند در آن صرافی امکان پذیر نیست، پس توصیه می شود کسانی که با آگاهی از این موارد تمایل به حضور دارند در این سایت دارند باید خطرات احتمالی که در آینده بابت تحریم ها به وجود خواهد آمد و مسدود شدن اکانتشان به واسطه شناسایی IP ایران را در نظر بگیرند.
 
توجه: فعالیت در این صرافی نیاز اجباری به وریفای کردن حساب کاربری ندارد، فقط درصورتی که در طول 24 ساعت بیشتر از 2 بیت کوین قصد برداشت داشته باشید نیاز دارید که حساب خود را وریفای نمایید، هرچند وریفای کردن حساب مزایایی همچون افزایش امنیت اکانت، برداشت بیشتر در طول شبانه روز را دارد. پس اگر قصد برداشت بیش از 2 بیت کوین در 24 ساعت ندارید وریفای کردن حساب هم شاید لزومی نداشته باشد.
توجه: افراد دو تابعیتی مقیم ایران می توانند از مدارک شناسایی غیر ایرانی خود جهت تایید حساب استفاده کنند.
با ذکر تمام این موارد می بایست به اطلاعتان برسانیم که از دید کارشناسان تیم ارزسل وب سایت و صرافی بایننس به دلیل ماهیت خود از همه نظر برای ما ایرانیان انتخابی بهتر و عاقلانه تر می باشد. حتی در خصوص تحریم احتمالی ایرانیان وب سایت بایننس به نظر ما آخرین جایی خواهد بود که اقدام به اعمال تحریم نماید و در صورت اعمال تحریم ها صرافی های دیگر زودتر از بایننس اقدام به اعمال تحریم می نمایند.(البته این فقط یک احتمال است) و شاید هیچگاه تحریمی شامل حال ایرانیان نشده و اجرا نگردد و شاید هم اجرا گردد. ویژگی دیگر این صرافی حجم معامالات و تنوع ارز های دیجیتال است که در آن انجام می شود، که این صرافی بیشترین حجم معاملات ارز دیجیتال( در صدر آنها بیت کوین) را در بین سایر  صرافی های دارد
 
همیشه این نکته را مد نظر داشته باشید که: مدیریت سرمایه شما در دست شخص خود شماست! و تصمیم گیرنده نهایی در هر موردی خودتان می باشید! و خود شما تصمیم می گیرید که
 • چگونه عمل و رفتار نمایید؟
 • آیا در این اکسچنج (صرافی) ثبت نام و فعالیت کنید؟ یا خیر؟ 
 • آیا حسابتان را وریفای کنیدو یا خیر!؟
 •  آیا حسابتان را با مدارک و پاسپورت ایرانی وریفای کنید و یا خیر؟
پس با آگاهی کامل در هر بازار و مارکتی قدم بردارید و خطرات احتمالی را همیشه مد نظر داشته باشید.

قدم اول – اقدام به عضویت در صرافی بایننس

1- ابتدا از لینک زیر وارد صفحه اصلی صرافی شوید

2. مانند تصویر زیر، بر روی  Register که در تصویر با فلش راهنما مشخص گردیده کلیک کنید

ثبت نام در بایننس

پس از آن به صفحه بعد(شکل زیر) انتقال پیدا می کند که مرحله اول عضویت شما به سادگی و با تکمیل فرم، مشابه نمونه زیر و ادامه مراحل آن انجام می‌شود

صفحه ثبت نام بایننس

فیلد های موجود در این صفحه ↑ را به دقت مطابق توضیحات زیر ↓ تکمیل نمایید.
 • در فیلد اول آدرس ایمیل (رایانامه) خود را وارد کنید.
 • در فیلد دوم رمز عبوری خود را که باید 8 کارکتر(شامل حروف لاتین و عدد) باشد را وارد کنید.
 • در فیلد سوم جهت تایید، رمزعبور انتخابی خود را مجددا وارد کنید.
 • فیلد چهارم نیز مختص کد معرف می باشد که بطور پیشفرض کد:  35834892 در این فیلد درج گردیده است، چنانچه فیلد چهارم خالی بود می توانید کد معرف را عدد 35834892 وارد نمایید.

پس از تکمیل فیلدهای: آدرس ایمیل، رمز عبور انتخابی و تایید مجدد رمز عبور، تیک گزینه موافقت با قوانین و مقررات بایننس را علامت بزنید، سپس جهت ادامه مراحل بر روی دکمه Register کلیک کنید.

در ادامه ثبت نام برای تشخیص ربات از انسان صفحه ای مانند شکل زیر نمایش داده می شود که  باید دکمه لغزنده پازل امنیتی را با موس گرفته و به سمت راست بکشید و تکه پازل را در جای خالی خود قرار دهید تا تشخیص من ربات نیستم تایید شود.

راهنمای ثبت نام در بایننس

پس از ثبت فرم عضویت، یک ایمیل به آدرسی که در مرحله قبل داده بودید ارسال می شود که  از شما می‌خواهد با مراجعه به ایمیل‌تان جهت تایید فرایند ثبت نام و وریفای کردن آدرس ایمیل خود، بر روی لینک ارسالی بایننس کلیک و آن را تایید کنید.

راهنمای ثبت نام در صرافی بایننس

باورود به ایملتان، در ایمیل ارسال شده از طرف بایننس روی دکمه Verify Email کلیک کنید تا  تایید ایمیلEmail انجام می‌شود.(مانند شکل زیر)

تایید حساب بایننس

پس از کلیک روی دکمه Vefify Email صفحه‌ای مانند شکل زیر نمایش داده می‌شود که نشان دهنده فعال شدن حساب و تایید ایمیل وارد شده در زمان ثبت نام است.

تایید حساب بایننس

ورود به سایت بایننس و انجام تنظیمات امنیتی

اکنون می توانید با کیلک روی لاگین در همین صفحه یا صفحه اصلی سایت وارد شوید.

ورود به سایت بایننس

پس از تکمیل نمودن اطلاعات خواسته شده بالا و کلیک بر روی لاگین، جهت رعایت مسائل امنیتی و “تشخیص انسان از ربات” باید تکه پازل را در جای خود قرار دهید(این مورد در هر ورود به این صرافی تکرار خواهد شد) تا وارد وب سایت گردید.

راهنمای ثبت نام در بایننس

 در اولین ورود صفحه اطلاع رسانی نکات امنیتی سایت که بسیار مهم است را مانند شکل زیر مشاهده خواهید کرد که باید به این نکته توجه کنید. سپس بعد از خواند هر بند با زدن تیک های هر کدام( به منزله ی تایید) تمام شرایط این سایت را می پذیرید و وارد می شوید. (مانند تصویر زیر)

قوانین بایننس

در مرحله بعدی از اولین ورود شما به حساب کاربری، برای افزایش امنیت حساب کاربری، از شما خواسته می‌شود یکی از موارد امنیتی تایید دو مرحله ای که شامل google authenticator یا sms authentication را انتخاب کنید.

تایید حساب بایننس

حساب دو مرحله ای زمانی کاربرد خود را نشان می دهد که شخصی اگر نام کاربر و رمز عبور شما را پیدا کرد برای ورود باید این رمز دو مرحله ای را نیز داشته باشد. می‌توانید با کلیک روی دکمه Skip for now این پنجره را ببندید و بعدا این مراحل امنیتی را انجام دهید ولی توصیه می‌کنیم این مرحله را جدید بگیرید و مراحل فعال سازی ورود دو مرحله‌ای را انجام دهید تا امنیت حساب شما در برابر هک بیشتر شود.

بهترین گزینه برای کاربران ایرانی Google authenticator است. با کلیک روی این گزینه به صفحه‌ای مانند صفحه زیر هدایت خواهید شد.

تایید حساب بایننس

با توجه به شکل بالا در مرحله 1 برای فعال سازی این اقدام امنیتی باید اپلیکیشن Google Authenticator را از گوگل پلی( از کافه بازار هم می توانید دانلود کنید) برای موبایل های اندرویدی یا برای گوشی های اپل از اَپ استور ،دانلود و نصب کنید.

در مرحله 2 باید بعد از نصب اپلیکیشن روی موبایل‌تان، با ورود به اَپ، روی علامت افزودن (+) کلیک کنید.

فعال سازی تایید دو مرحله ای بایننس

به این ترتیب اسکنر اَپلیکیشن باز می‌شود و با دوربین موبایل‌تان باید تصویری که در قدم دوم ( مانند تصویر زیر) در زیر گزینه Scan QR-code می‌بینید را اسکن کنید یا کد موجود در کارد را وارد کنید تا تایید دو مرحله ای حساب کاربری شما در سایت بایننس به اپلیکیشن شما اضافه شود.

تایید حساب بایننس

در مرحله 3 مانند تصویر زیر؛ توصیه شده است که کلیدی مخفی که برای استفاده در google authenticator است را نگه دارید تا اگر گوشی شما صدمه دید یا دزدیده شد، بتوانید به اپلیکیشن در یک گوشی جدید وارد شوید و مجددا از آن برای ورود به سایت استفاده کنید.

کلید مخفی مربوط به فعال سازی برنامه google authenticator  در حساب کاربری شما در وب سایت بایننس که حاوی کاراکترهای تصادفی از اعداد و حروف است را در جای امنی نگهداری کنید. به حروف بزرگ و کوچک دقت کنید و مطابق نمونه کلید مخفی را یاداشت و نگهداری نمایید.

راهنمای ثبت نام در بایننس-کلید خصوصی

در مرحله 4 و نهایی فعال سازی google authenticator باید مانند تصویر زیر؛ ابتدا کلید امنیتی و محرمانه را در کادر خود وارد نمایید، سپس رمز عبور انتخابی خود را در کادر بعدی وارد نموده و در کادر سوم کد یکبار مصرف برنامه google authenticator روی گوشی تلفن همراه شما که مربوط به اکانت ایجاد شده بایننس می باشد را وارد نمایید و در نهایت بر روی دکمه Enable google authentication کلیک نمایید.

ثبت و فعال سازی حساب بایننس
پس از کلیک بر روی دکمه Enable google authentication تایید دو مرحله ای گوگل فعال شده و وارد حساب کاربری خود در وب سایت بایننس می شوید.

پس از وارد شدن به حساب کاربری مانند شکل زیر، وب سایت از  شما می خواهد تا حساب خود را تایید کنید و از لول 1 به لول 2 ارتقاء دهید که مزیت این کار را در ابتدای کار توضیح دادیم که می توانید با تایید کردن حساب محدودیت انتقال 2 بیت کوین در 24 ساعت را بردارید و مزیت دیگرش نیز اگر اکانت شما دچار مشکل شد می توانید با مکاتبه با سایت مشکل خود را حل کنید.
اما در صورتی که قصد تایید حساب کاربری خود را دارید، مانند تصویر زیر با کلیک بر روی گزینه Unverified به مرحله بعد جهت وریفای حساب کاربری خود هدایت می گردید.

ارتقاء حساب بایننس

در مرحله بعد وارد صفحه انتخاب نوع هویت می شوید! هویت حقیقی و شخصی (Personal) و هویت حقوقی (Enterprise-Level) . شما طبعا می بایست هویت Personal را انتخاب نمایید. با کلیک بر روی گزینه Personal مانند تصویر زیر به مرحله بعد هدایت می گردید:

تایید حساب بایننس

پس از این که نوع هویت خود را مشخص کردید برای ارسال مشخصات وارد صفحه  مانند تصویر زیر می بایست ابتدا ملیت خود را انتخاب نمایید، که از بین دو گزینه China و بین الملی (International) قطعا می بایست گزینه International را انتخاب نمایید.

ارسال مدارک به صرافی بایننس

در کادر های مشخص شده به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. نام و نام خانوادگی
 2. جنسیت
 3. در کادر بعدی ملیت خود را مشخص و کشور خود را انتخاب کنید
 4. در کادر بعد شماره پاسپورت خود را وارد نمایید.
 5. در قدم بعدی که مربوط به ارسال تصاویر اسکن شده مدارک هویتی می باشد، می بایست تصویر کاور پاسپورت خود را که از قبل تهیه نموده اید را جهت ارسال انتخاب نمایید.
 6. در قدم بعد تصویر اسکن شده صفحه اصلی پاسپورت خود را جهت ارسال انتخاب نمایید.
 7. قدم آخر می بایست مطابق نمونه یک عکس سلفی از خود در حالی که پاسپورت خود را در دست دارید و صفحه اول آن در تصویر مشخص باشد به همراه یک تکه کاغذ که نام Binance و تاریخ همان روز بر روی آن نوشته شده باشد گرفته و جهت ارسال انتخاب نمایید.

در مرحله پایانی وریفای بر روی دکمه Submit کلیک نمایید.
پس از ارسال مدارک توسط سایت بررسی می شود و در صورتی که مشکلی نداشته باشد در مدت 24 ساعت به سطح لول 2 ارتقاء پیدا می کنید.

در اینجا ساخت و تایید حساب صرافی بایننس به پایان رسید، امیدوار هستم که آموزش  خوبی بوده باشد


توجه: برای نحوه انتقال پول و برداشت و مباحث مربوط به معامله را در پست بعدی مشاهده کنید

توجه: در چند روز آینده این آموزش را به صورت ویدئویی در اختیارتان قرار خواهیم داد.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

یک نظر

نظر بدهید