بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین ، غیر متمرکز تر از همیشه

ارز دیجیتال بیت کوین ، غیر متمرکز تر از همیشه
نوشته شده توسط ali ahmadi

گزارش Canaccord Genuity

شرکت خدمات مالی کانادایی Canaccord Genuity Group در جدید‌ترین گزارش ماه فوریه‌ی خود اعلام نموده که رمزارز بیت کوین (با نماد BTC) نسبت به گذشته غیرمتمرکزتر شده است. در این گزارشات نشان داده شده که رمزارز بیت کوین در روز‌های اولیه‌ی آغاز فعالیت خود به شدت متمرکز بوده است.

در اواسط سال ۲۰۱۴ استخر ماینینگ GHash.IO کنترل ۵۰ درصد از قدرت هش شبکه‌ی بیت کوین را در اختیار داشت و باعث شده بود که احتمال وقوع حملات ۵۱ درصد به شدت بالا برود. در مقابل، حالا در سال ۲۰۱۹ هیچکس بیش‌تر از ۲۰ درصد قدرت شبکه‌ی بیت کوین را در اختیار ندارد. در حال حاضر پنج استخر ماینینگ وجود دارد که هرکدام حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از هش‌ریت شبکه را تحت کنترل خود دارند، در حالی که مابقی استخرها هرکدام کمتر از ۱۰ درصد هش‌ریت شبکه را در اختیار دارند.

براساس این گزارشات، دلیل اصلی این غیرمتمرکز شدن شبکه‌ی بیت کوین «کم‌ شدن سرعت تولید و توسعه‌ی تراشه‌های جدید ماینینگ بیت کوین» است. این بدان معناست که از زمان کاهش پیشرفت در زمینه‌ی تولید تراشه‌های اسیک‌ها(ASIC) جدید، رقابت میان استخر‌های ماینینگ رقیب به شدت افزایش یافته است.ارز دیجیتال بیت کوین ، غیر متمرکز تر از همیشه

در این گزارشات از شرکت‌های تولید کننده‌ی سخت‌افزار ماینینگ بزرگی همچون Canaan Creative و بیت‌مین(Bitmain) نام برده شده است. از آنجایی که شرکت Canaan تا کنون نتوانسته‌ یک جایگزین قدرتمند برای سخت‌افزار ماینینگ بسیار محبوب Antminer S9 تولید نماید، این شرکت بر روی فروش دستگاه‌های ماینینگ خود به طیف گسترده‌تری از مخاطبان تمرکز کرده است. این روند به شرکت Canaan کمک خواهد کرد تا رقابت خود را با شرکت Bitmain حفظ کند.

درباره نویسنده

ali ahmadi

یک نظر

  • بسیار عالی بود

    مختصر – مفید – کاملا واضح و گویا

    همیشه بنویس. با همین اسلوب بنویس.

نظر بدهید