خبرها مقالات

چرا قیمت ارزهای دیجیتال دوباره افزایش خواهد یافت؟

آینده ارز های دیجیتال
نوشته شده توسط kazem

آشفتگی های بازار در خلال سال گذشته دیده می شود. پایه و اساس ایجاد بیت کوین در دفترکل غیر متمرکز و ایمن که رمزنگاری شده باشد نفهته است. درک پتانسیل واقعی این برنامه های غیر متمرکز چند سال پیش با رشد اتریوم به وقوع پیوست. جهان به آرامی در حال تغییر مسیر به سوی فوایدی مانند شفافیت، اتوماسیون و تایید یکپارچه و بدون نیاز به اعتماد مبادلات می باشد که برنامه های غیر متمرکز (dApps) وعده چنین فوایدی را داده اند.

این مزایا باعث رشد چشمگیر ارز دیجیتال شد. وجود این مزایا منجر به ایجاد پروژه های بی شمار برای متحول کردن تمام حوزه ها، از فناوری مالی و سلامت تا آموزش و پرورش، شبکه های اجتماعی، کشاورزی و سایر حوزه ها شد.

واقعیت خود را نشان خواهد داد

در حالی که ارزهای دیجیتال هنوز هم وعده سرعت زیاد، افزایش کارایی، شفاف تر شدن و قابل اعتمادتر کردن هر نوع سیستمی را می دهند اما بازار ارز دیجیتال به طور کلی تحت تاثیر نوعی سرمایه گذاری مخاطره آمیز قرار می گیرد و توسعه ای واقعی در این فضا دیده نمی شود. به عنوان مثال هزاران پروژه ارز دیجیتال وجود دارد که وعده انقلاب و تحول را در حوزه خود می دهند اما در واقعیت چیز با ارزشی را روانه جامعه نمی کنند.

در واقع در زمینه کوین، توکن، ارزش پروژه ها و آنچه که این پروژه های مختلف قصد دارند توسعه دهند و به ثمر برسانند، فضا تا حدود زیادی تحت تاثیر سرمایه گذاری قرار گرفته است. علاوه بر این، عموم افرادی که در این پروژه ها سرمایه گذاری می کنند در واقع نمی دانند که این پروژه ها چه هستند و درک واضحی از آنها ندارند. اگرچه دنیای کریپتو به تدریج و طی چند سال رشد کرد، اما تا اواخر سال ۲۰۱۷ رشد آن به صورت حباب بود و ارزش این بازار از چند صد میلیارد دلار به بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار رسید. صدها میلیارد دلار از طریق پروژه های جذب سرمایه کریپتو حاصل شد که لزوما از پروتکل های حسابرسی، اقتصادی و نظارتی مناسب بهره نمی‌بردند و تاکنون نیز محصول با ارزشی تولید نکرده اند که ماندگار باشد. رشد تصاعدی فضای کریپتو بدون رشد مناسب در خدمات ارزش افزوده واقعی که این سرمایه ها را واقعی و کاربردی جلوه دهد لمس و احساس می‌شود.

به عبارت دیگر با توجه به موارد گفته شده، هیات های قانون گذاری متوجه شدند که فضای ارزهای دیجیتال به نفع عموم پیش نمی رود، بنابراین قانون گذاری در این فضا لازم است. به همین خاطر بود که کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا SEC صندوق ETF ها را رد می کرد و تحریم های رسمی و قوانین سختگیرانه از جانب بانک های مرکزی و حکومت هایی مانند هند و کره جنوبی اعمال می شد و به همین دلیل است که ارزش بازار از سال گذشته تا کنون رو به افول بوده و کاهش یافته است.

تاثیر بروزرسانی ها در دست یابی عملکرد بهتر

اگرچه این توسعه ها و اقدامات باعث خروج سرمایه گذاران احتکار کننده شد اما تمام این سرمایه گذاران حذف نشده اند. بر طبق نظر پیتر دیو (Peter Du) که یک سرمایه گذار آسیایی برجسته در Du Capital می باشد، هنوز هم در این زمینه خوشبینی وجود دارد. به عنوان مثال اگر به آپدیت اتریوم توجه کنید می بینید که این ارز دیجیتال که جز برترین هاست در صد های بروزرسانی درصدد دست یابی به شیوه جدید عملکر در شبکه اتریوم است.

چون هزاران پروژه با اتریوم مدیریت می شوند، این ارتقا تاثیر چشمگیری خواهد داشت و بسیاری از کوین ها و توکن ها را به حاشیه خواهد راند. با این وجود به مرور زمان سرمایه گذار آگاه، پیروز خواهد شد. آنچه که بیشتر از خیزش و افول سرمایه گذاری مهم است، تحکیم بلند مدت بازار کریپتو می باشد؛ توسعه ابزار ها و خدمات مفیدی که می توانند توسط عموم پذیرفته شوند و در مقیاس وسیع پیاده شوند که این موارد در بلند مدت به نفع ارزهای دیجیتال تمام خواهد شد و بسیار بهتر از وعده هایی بی اساس برای انقلاب در صنایع می باشد.

حال با گذشت چند سال از ورود ارزهای دیجیتال به بازار، افراد بسیاری در سال های گذشته تجربه های با ارزشی را در این حوزه به دست آورده اند با این وجود هنوز هم احتکار در فضای کریپتو به چشم می خورد.

آیا تغییر سازوکار جهان به دست ارز های دیجیتال رخ خواهد داد؟

فرایند تغییر سازکار جهان می تواند به دست ارزهای دیجیتال دستخوش تغییر قرار گیرد اما این فرآیند یک شبه صورت نخواهد گرفت چرا که هیچ چیز به صورت مجزا و بدون تاثیرپذیری از سایر عوامل کار نمی کند و چیزی به نام موفقیت یک شبه وجود ندارد. افول ارزهای دیجیتال در سال گذشته نیز گواه این امر است.

مزایای فناوری بلاک چین

ارزش واقعی از ارائه خدماتی که واقعا با ارزش هستند، نشات می گیرد و این خدمات باید در جهان واقعی و با مشتری های واقعی و محدودیت های واقعی و در مشارکت بین توسعه دهنده ها، سرمایه گذاران، کاربران و سیاست گذاران عملکرد داشته باشند.

در این دنیای جدید یا همگی پیروز خواهند شد یا همگی شکست می خورند. بلاک چین به عنوان  انقلابی ترین نوآوری فناوری بعد از میکروچیپ ها است. نوآوری که آن چنان بر جهان تاثیرگذار است که سابقه نداشته است و همچنان که آقای دیو (Du) می گوید:

اکثر اتفاقاتی که در این فضا روی می دهد رنج و عذاب نیست.قوانین SEC، پایین رفتن قیمت رمز ارز ها، بی ثباتی در بازار و گزارش های مبنی بر تردید و شک همگی حاکی از درد و رنج موجود در این بازار هستند. دولت ها جلوی رشد بی رویه این فناوری را گرفته اند تا با ارائه سیاست ها و قوانین مناسب بتوانند این فناوری که پیشرفت سریعی دارد را قانونمند کنند. در این بین توسعه دهندگان برنامه های غیر متمرکز متوجه خواهند شد که نمی توانند میلیون ها دلار پول جمع آوری کنند و بدون این که کاری انجام دهند پا به فرار بگذارند. این اکوسیستم به طور کلی متوجه خواهد شد که قبل از وعده انقلاب و تحول، ابتدا باید همه بلاک های مناسب را در جایگاه خاص خودشان داشته باشد.

سوال اصلی این است که آیا در حال حاضر اوضاع به کندی پیش می رود؟

جواب را بدون شک باید در آینده جست چرا که گذر زمان ثابت خواهد کرد که اگر همه چیز در جای مناسب خود قرار بگیرد، بلاک چین به عنوان موفق ترین فناوری نوظهور نشان خواهد داد که هیچ کسی یا چیزی جلودار آن نیست.

مرتضوی مدیر تیم ارزسل:

بلاک چین به عنوان پدیده ای شگفت انگیز در دنیای اینترنت نیازمند توجه، شناخت و کسترش پذیری است و اگر این عوامل را در برنامه ده ساله یا بیشتر خود داشته باشیم، می توانیم به آینده ای شفاف و بدون فساد، در حین آزادی مطلق دست یابیم، و این زمانی رخ خواهد داد که یک برنامه ریزی جهانی در جهت توسعه این فناوری در دست داشته باشیم. امید داریم که دولت ها و نهاد های جهانی این وحد در بلاکچین را در برنامه خود داشته باشند


منبع newsbtc

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

2 نظر

 • یک روزی میگین میره زیر 200 دلار
  بعد میگید 9 هزار دلار
  قبلش هم گفته بودین 100 هزار دلار
  الان به کدومش دلخوش کنیم

  • در خصوص تحلیل قیمت های ارز های دیجتال به خصوص بیت کوین، بیشتر تحلیل ها ترجمه ای تالیفی از سایت های برتر دنیا انجام می شود
   در مورد قیمت بیت کوین، به دلیل ارزش ذاتی که این ارز دارد می توان گفت که به زودی شاهد قیمت خواهیم بود

نظر بدهید