تحلیل خبرها

رکوردی دیگر در بازار ارزهای دیجیتال

رکوردی دیگر در بازار ارزهای دیجیتال
نوشته شده توسط ali ahmadi

در کمتر از 24 ساعت سرماییه در حال گردش ارزهای دیجیتال بیش از 10 میلیارد دلار افزایش یافت

جهشی مثبت در بازار ارزهای دیجیتال

با اینکه بازار ارزهای دیجیتال طی روزهای گذشته در حالت رکود و سراشیبی قرار داشت، حالا به نظر می‌رسد که یک جهش چشم‌گیری رخ داده و بیش از ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌ی در حال گردش به ارزش کل این بازار افزوده شده است. با دیدن این جهش و افزایش قیمت که برای برخی از ارزهای دیجیتال بازار دو رقمی بوده است، یک سوال در ذهن مخاطلبان صنعت ارزهای دیجیتال پدیدار می‌شود؛ آیا روند صعودی شروع شده و قیمت‌های فعلی افزایش خواهند یافت؟

رکوردی دیگر در بازار ارزهای دیجیتال

نمودار تغییرات سرمایه‌ی کل بازار ارزهای دیجیتال طی ۷ روز گذشته

طی یک سال گذشته روند حرکت بازار ارزهای دیجیتال عمدتا نزولی بوده است؛ اما سقوط شدیدی که در اواخر سال ۲۰۱۸ رخ داد، باعث شد که قیمت‌ها به صورت ناگهانی شکسته شده و قیمت ارز دیجیتال بیت‌کوین نیز در مدت زمان کوتاهی از ۶۵۰۰ دلار به کمتر از ۴۰۰۰ دلار و حتی تا رقم ۳۲۰۰ دلار نیز کاهش یابد. با اینکه قیمت ارز دیجیتال بیت‌کوین در شروع سال ۲۰۱۹ به مرز ۴۰۰۰ دلار رسید و افزایش نسبی داشت، اما پس از مدت کوتاهی دوباره سقوط کرد و ارزش آن کمتر ۳۵۰۰ دلار شد.

ارز دیجیتال اتریوم نیز از همین روند پیروی کرد و پس از یک جهش قیمت نسبتا مناسب در اوایل سال ۲۰۱۹، پس از مدت کوتاهی مجددا سقوط کرد. احتمالا دلیل این افزایش موقتی اعلام زمانبندی ماه ژانویه برای ارائه‌ی ارتقاء قسطنطنیه بود که باعث افزایش قیمت این رمزارز تا مرز ۱۶۰ شد. با این وجود رمزارز اتریوم در زمان اعلام تاخیر در ارائه‌ی این ارتقاء طی تنها ۲۴ ساعت بیش از ۴ درصد ارزش خود را از دست داد. این روند نزولی به طور پیوسته تا جایی ادامه داشت که قیمت اتریوم به ۱۰۰ دلار نزدیک شد.

با توجه به داده‌هایی که اخیر منتشر شده است، با وجود روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال، تعداد افتتاح حساب‌ جدید روزانه‌ در اتریوم افزایش چشم‌گیر داشته است. این بدان معناست که پس از ارائه‌ی ارتقاء قسطنطنیه که برای ۲۷ام فوریه در نظر گرفته شده است، ممکن است حداقل برای اتریوم روند صعودی بازار آغاز شود.

رکوردی دیگر در بازار ارزهای دیجیتال

وضعیت بازار ارزهای دیجیتال طی ۲۴ ساعت گذشته

در واقع بسیاری از کارشناسان و تحلیل‌گران بازار‌های ارزهای دیجیتال شروع یک حرکت صعودی را برای بازار و بخصوص ارز دیجیتال بیت‌کوین، پیش‌بینی کرده بودند. با این حال، در اغلب این پیش‌بینی‌ها گفته شده که این روند صعودی طی چند سال آینده شروع خواهد شد و این امر باعث از بین رفتن انتظارات سرمایه‌گذاران شده بود. شروع زودهنگام یک روند صعودی شاید بر این واقعیت تاکید داشته باشد که پذیرش ارزهای دیجیتال در بسیاری از بخش‌های صنعتی جهان، بسیار گسترده‌تر از تصور کارشناسان بوده است.

به عنوان مثال اخیرا اعلام شده که کیف‌پول Abra به کاربران خود اجازه می‌دهد تا با استفاده از رمزارز بیت‌کون، اقدام به خرید سهام کنند. این مورد قطعا به این معناست که بازار سهام در آینده‌ای نه چندان دور توکنیزه شده و رفته رفته به دلیل موارد استفاده‌ی فراوان، تصویب و پذیرش رمزارز بیت‌کوین نیز فراگیر خواهد شد. همانطور که موارد استفاده‌ی مختلف رو به افزایش است، تا زمانی که مقدار قابل توجه و پایدار از سرمایه‌گذاری در صنعت به وجود نیاید، میزان پذیرش نیز افزایش خواهد یافت. در نهایت این سرمایه‌ی پایدار نه تنها رشد ثابت به همراه خواهد داشت، بلکه باعث ادامه‌دار شدن این روند به صورت بلند مدت خواهد شد.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید