خبرها

هکرها 3.2 میلیون دلار توکن از صرافی کریپتوپیا سرقت کردند

هک 3.2 میلیون دلار اتریوم
نوشته شده توسط kazem

در 4 فوریه خبری از شرکت المنتوز (Elementus) که کار تجزیه و تحلیل بلاک چین بر عهده دارد  منتشر شد، به گفته این خبر مبلغ 3.2 میلیون دلار توکن از صرافی کریپتوپیا (Cryptopia) نیوزلند به سرقت رفته است و این توکن ها در صرافی های ارز دیجیتال نقد شده است.

هک ارز دیجیتال

به گفته صرافی کریپتوپیا این هک در 14 ژانویه اتفاق افتاده است که ظاهر اولین تخلف و شکاف بزرگ امنیتی در سال ۲۰۱۹ به شمار می‌آید

کریپتوپیا در ابتدا به کاربران گفته بود که این پلتفرم تحت تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی‌شده قرار می‌گیرد و چندین روز قبل از گزارش رسمی، این قانون‌شکنی را منتشر می‌کند.

به گزارش شرکت المنتوز در روز ۲۰ ژانویه، در این حمله بیش از ۱۶ میلیون دلار اتریوم و توکن ERC20 به سرقت رفته‌است.

این حمله به مدت دو هفته پس از شکاف امنیتی اولیه در حالی ادامه یافت که این صرافی کنترل کیف پول های خود را به دست نیاورده بود.

هکرها تعداد ۱۶۷۵ اتریوم اضافی را از ۱۷۰۰۰ کیف پول کریپتوپیا سرقت کرده اند که به گفته المنتوز، در میان این ۱۷۰۰۰ کیف پول متاثر، تعداد ۵۰۰۰ کیف پول در زمانی که این پلتفرم اولین بار مورد حمله قرار گرفت خالی شدند، اما پس از آن دوباره پر شد.

توییت از شرکت المنتوز در توییتی نقل کردند که هکر ها مبلغ ۳.۲ میلیون دلار از توکن های دزدی را در صرافی های بزرگ نظیر Etherdelta ،Binance و Bitbox نقد کرده اند.

پس از اعلام خبر این هک در روز ۱۵ ژانویه، صرافی کریپتوپیا به سازمان ها و ادارات دولتی مانند واحد جرایم فناوری های پیشرفته و پلیس نیوزیلند اطلاع داد که بنا بر گزارش‌ها، این صرافی پس از بررسی این حادثه دچار یک حمله بزرگ امنیتی شده است.


منبع  Cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید