خبرها

مدیرعامل بورس بین‌قاره‌ای: خبر راه اندازی Bakkt در اواخر امسال داد

مدیرعامل بورس بین‌قاره‌ای: خبر از راه اندازی Bakkt در اواخر داد
نوشته شده توسط ali ahmadi

سال پیش طی خبری از پشیمانی دیر هنگام بازار بوس نیویورک از پشتیبانی ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین به شرح زیر اطلاع رسانی کردیم:
مدیر اجرایی بازار بورس نیویورک (NYSE) و مرکز تجارت های بین قاره ای ICE از عدم تصمیم این شرکت برای راه اندازی سرویس قراردادهای آتی با ارز دیجیتال بیت کوین خبر داد. آقای Jeff Sprecher از شرکت ICE، عدم شفافیت بازار بیت کوین را به عنوان یک عامل موثر در تصمیم گیری شرکت مبنی بر عدم ایجاد بازار قراردادهای آتی آن توصیف کرد.

مدیرعامل بورس بین‌قاره‌ای: خبر از راه اندازی Bakkt در اواخر داد

در طی تماسی در روز ۷ فوریه، مدیرعامل بورس بین‌قاره‌ای (ICE) آقای اسپریچر اظهار کرد که انتظار دارد پلتفرم ارزهای دیجیتال این شرکت موسوم به Bakkt در سال ۲۰۱۹ آغاز به کار کند.

این تماس به نتایج مالی ICE برای سه ماهه چهارم و همینطور سال کامل ۲۰۱۸ اختصاص داشت.

اسپریچر توضیح داد که این شرکت بیش از ۱ میلیارد دلار را صرف ابتکارات استراتژیک از جمله راه‌اندازی پلتفرم ارزهای دیجیتال کرده‌است.

ICE تعداد ۲۳ صرافی پیشتاز جهانی را همراه با بورس سهام نیویورک اداره می کند.

افسر ارشد مالی این شرکت، Scott Hill، بیشتر انتظارات خود را از هزینه‌های پلتفرم Bakkt که قرار است براساس عملکرد مالی فعلی آن به ارمغان بیاورد، آشکار کرد:

“و در نهایت، سرمایه‌گذاری ما در پلتفرم Bakkt بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون دلار هزینه براساس نرخ اجرا در سه‌ماهه اول سال تولید خواهد کرد. ما شما را در حین حرکت رو به جلوی Bakkt و سطح سرمایه‌گذاری به هنگام حرکت در طول سال، به روز رسانی خواهیم کرد.”

هنگامی که درباره بازده‌های مورد انتظار یا رشد درآمد حاصل از سرمایه گذاری های جدید از جمله Bakkt پرسیده شد، Sprecher این پلتفرم رمزنگاری را به عنوان یک برگ برنده برای ICE مشخص کرد.

Sprecher اضافه کرد که Bakkt مستقل از ICE است، زیرا دفاتر خود، تیم مدیریتی و زیرساخت های خود را دارد.

او تاکید کرد که زیرساخت این پروژه قبلا تعدادی از سرمایه گذاران و شرکا را به خود جذب کرده‌است، از جمله Starbucks و مایکروسافت، همانطور که قبلا گزارش شده‌بود.

Hill به این نتیجه رسید که Bakkt بیشتر یک پروژه بلند مدت است تا یک دستور کار متمرکز به سال ۲۰۱۹٫

ICE برای اولین بار راه اندازی پلتفرم ارزهای دیجیتال خود را در اوت ۲۰۱۸ اعلام کرد.

این شرکت قرار بود که پلتفرم Bakkt را در اوایل سال ۲۰۱۹ راه اندازی کند، اما این تاریخ به دلیل مشاوره‌های مداوم با آینده کالاهای آتی ایالات‌متحده و کمیسیون تجارت به تعویق افتاد.

روز شنبه ۹ فوریه، ICE اعلام کرد که اولین خرید دارایی‌های خود را از کمیسیون بازرگانی کالاهای آتی Rosenthal Collins Group، که اولین بار در اواسط ماه ژانویه اعلام شد، نهایی کرده‌است.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید