اتریوم تحلیل

جنگ بین اتریوم و ریپل بر سر جایگاه دومین ارز دیجیتال برتر

تحلیل-قیمت-اتریوم
نوشته شده توسط kazem

در هفته های گذشته نوسانات قیمت ارز های دیجتال طوری بود که مدام 10 ارز دیجیتال برتر از از لحاظ ارزش بازار مدام جایگاه خود را با یکدیگر عوض می کردند. در این میان دو ارز ترون و بایننس کوین اتفاقات جالبی را رقم بزنند. ترون توانست با عرضه و ایردراپ توکن بیت تورنت (BTT) و ایجاد علاقه در سرمایه گذاران به ده ارز دیجیتال برتر راه یابد و از لحاظ ارزش بازار در جایگاه هشتمین ارز دیجیتال قرار گیرد. بایننس کوین (BNB) نیز  برتر از بیت کوین SV در جایگاه دهم قرار گرفت و این افزایش ارزش قیمت و محبوبیت به این دلیل افزایش تیم صرافی بایننس و توسعه و مشارکت های آنها است

لایت کوین به اوج خود برمی گردد

در پی انتشار خبری مبنی بر تصمیم بنیاد لایت کوین بر استفاده از راکنش های محرمانه و خصوصی را با استفاده از پروتکل Mimblewimble باعث افزایش قیمت لایت کوین شد که با این افزایش قیمت، توانست با عبور از بیت کوین کش و ایاس به جایگاه چهار در بین ارز های دیجیتال برتر برسد. همچنین شبکه لایت کوین نیز در ماه آگوست قصد نصف کردن جایزه دهی بلاک های خود را دارد.

قیمت اتریوم-بیت کوین

جنگ بر سر جایگاه دومین ارز دیجیتال برتر

بیت کوین با بیشترین ارزش بازار به طور مدارم اولین ارز دیجیتال برتر است. اما جایگاه دومین ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار به طور مداوم میان اتریوم و ریپل جابه جا می شود. در پی انتشار خبری از سوی شرکت ریپل که موسسات و سازمان های مالی از xRapid استفاده خواهند کرد با نقدینگی بالای توکن خود روبرو شد.

اما نوسان قیمت و ارزش اتریوم می تواند با عوامل زیر مرتبط باشد.

  1. بازار نزولی با خود، معایب فوران ICO های سال ۲۰۱۷ را به همراه آورد به طوری که گزارش ها حاکی از آن بود که بسیاری از پروژه ها برای آنکه از نظر اقتصادی پابرجا بمانند، اترهای خود را فروختند.

  2. کاهش تقاضا اتر در بازار در پی نظارت مداوم بر ICO ها توسط نهادهای قانونگذاری در سراسر جهان به طور مستقیم و تاثیر آن بر ارزش اتر به طوری که پروژه های بسیار زیادی به ادامه فروش عمومی بی میل شدند. بسیاری از پروژه های جذب سرمایه، اقدامات جذب سرمایه خصوصی انجام می‌دهند.

  3. تاخیر دو مرحله ای بروزرسانی کنستانتینوپول تاثیر قابل توجهی بر قیمت اتر داشته است. در ماه اکتبر این آپدیت به طور مناسب توسط ماینرها فعال نشد و‌ آن را به ۱۶ ژانویه امسال به تاخیر انداختند. چند روز قبل از موعد مورد نظر، آسیب پذیری امنیتی کشف شد و بدین ترتیب بار دیگر تا تاریخ ۲۷ فوریه (۸ اسفند) به تعویق افتاد.

تاثیر بروزرسانی کنستانتینوپول بر اتر

در تاریخ هشت اسفند بروزرسانی اتریوم انجام خواهد شد. شاید با نزدیک شدن به این تاریخ، علاقه جدیدی به اتر در بازار کریپتو به وجود آید. اتریوم به عنوان غول قراردادهای هوشمند در حال حاضر قیمت ۱۲۰ دلاری دارد و به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به موعد بروزرسانی، قیمت آن افزایش یابد. در حال حاضر اختلاف ارزش بازار اتر و‌ ریپل (XRP) حدود ۲۴۶ میلیون دلار است.


منبع ethereumworldnews

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

2 نظر

نظر بدهید