بیت کوین خبرها

اجرای قوانین «احراز هویت مشتریان» و «ضد پولشویی» توسط Localbitcoins

اجرای قوانین «احراز هویت مشتریان» و «ضد پولشویی» توسط Localbitcoins
نوشته شده توسط ali ahmadi

تغییرات در هماهنگ ساختن خود با قوانین اتحادیه‌ی اروپا

صرافی ارز دیجیتال Localbitcoins با انتشار بیانیه‌ای در ۸ فوریه اعلام کرد که در پی تصویب قوانین ضد پولشویی(AML) و احراز هویت مشتریان(KYC) در فنلاند(کشور میزبان این صرافی)، «تغییرات گسترده‌ای» را برای کاربران جدید خود اعمال می‌کند.

اجرای قوانین «احراز هویت مشتریان» و «ضد پولشویی» توسط Localbitcoins

این کشور، قوانین احراز هویت مشتریان و ضد پولشویی خود را در همراهی با قوانین گسترده ۵AMLD که در سال گذشته در اتحادیه‌ی اروپا به اجرا گذاشته شد، بروزرسانی کرد.

Localbitcoins اعلام کرد که ماهیت دقیق این تغییرات مشخص نیست و در حال بررسی است. این صرافی افزود که جزئیات بیشتری در ماه مارچ مشخص خواهد شد.

این بیانیه به‌طور خلاصه اعلام می‌کند که، الزامات قانونی همچنان در حال طراحی است، اما به وضوح مشخص است که تغییرات عمده‌ای را در عملکرد این صرافی‌ رمزارزی ایجاد خواهد کرد.

پیشی گرفتن قوانین بر آزادی

Localbitcoins به عنوان وسیله‌ای برای معاملات بیت کوین، بدون پیچیدگی‌هایی که در فعالیت صرافی‌های رایج وجود دارد، شهرت یافته است.

در حالی که این پلتفرم کاملا به‌طور قانونی فعالیت می‌کند، تغییرات در احراز هویت و اثرات آن در حریم خصوصی کاربران با انتقاد مواجه شده است. این صرافی در سال ۲۰۱۸، زمانی ‌که بررسی جزئی حساب‌های با حجم معاملاتی بالا را اعمال کرده بود نیز مورد انتقاد قرار گرفت.

این بیانیه می‌افزاید که «مهم‌ترین نگرانی LocalBitcoins در رابطه با تغییرات ثبت حساب‌های کاربری جدید، معرفی کیف پول برای برداشت، الزامات احراز هویت بر اساس حجم معاملات و فرآیند‌های تایید هویت است.»

بر اساس اعلام مطبوعات، استفاده از صرافی Localbitcoins در مواجهه با بی‌ثباتی اقتصادی و سیاسی ونزوئلا در ۶ ماه گذشته افزایش یافته است. مشخص نیست که الزامات احراز هویت چه اندازه بازارهای مشابه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

اجرای قوانین «احراز هویت مشتریان» و «ضد پولشویی» توسط Localbitcoins

بر اساس داده‌های Coin Dance، در هفته‌ی منتهی به ۹ فوریه، معاملات بیش از ۱۴،۵۰۰ بیت کوین(۵۲ میلیون دلار) از طریق پلتفرم Localbitcoins انجام شده است. بالاترین رکورد هفتگی این پلتفرم در اکتبر ۲۰۱۵ با تقریبا ۴۰ هزار بیت کوین(با ارزش ۹٫۷ میلیون دلار) ثبت شده است.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید