خبرها

راه اندازی اولین خود پرداز ارز دیجیتال دو طرفه در فلیپین

دستگاه خودپرداز ارز رمزنگاری شده
نوشته شده توسط kazem

روز به روز استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در سطح جهان در حال افزایش است به طوری که در دور افتاده ترین نقاط دنیا نیز مردم به دنبال استفاده از این ارز ها هستند، همین محبوبیت باعث شده است در بعضی کشور ها دولت برای حمایت از این انقلاب دیجیتالی خود پرداز هایی را در سطح مختلف کشور فراهم می کنند تا  دسترسی و گردش پول در کشور با کنترل جریان یابد، مثلا در بعضی کشور ها در فرودگاه ها و در بعضی کشور در هتل و رستوران ها دستگاه های خود پرداز نصب کردند.

دستگاه خودپرداز ارزهای رمزنگاری شده

در روز ۶ فوریه به گزارش رسانه محلی فیلستار(Philstar) ،  بانک بزرگ Union Bank فیلیپین، اولین خود پرداز ارز دیجیتال دو طرفه این کشور را راه‌اندازی می کند.

بنا بر گزارش‌ها، این حرکت به مشتریان اجازه می‌دهد تا ارزهای دیجیتال را به صورت نقد از طریق خودپرداز به عنوان بخشی از sandbox بانک – یک چارچوب برای انجام آزمایش‌ها در یک محیط کنترل‌شده – بخرند. اما هنوز مشخص نیست که کدام یک از ارز های دیجیتال در این آزمایش حمایت خواهند شد

به گفته فیلستار، این سیستم نتیجه همکاری بین ینیون بانک(Union Bank) بانک و بانک مرکزی کشور(BSP)، مطابق با مقررات فعلی است.

این مقاله بیانیه‌ای را نقل می‌کند که توسط این بانک منتشر شده‌است و ادعا می‌کند که این بانک یک کانال جایگزین برای تبدیل دستگاه های pos خود به پول مجازی و بالعکس فراهم خواهد کرد.

در ادامه این خبر گذاری گفت که ینیون بانک از نظر دارایی جز ده بانک برتر فلیپین است که درامد سالانه این بانک مبلغی در حدود  ۷.۳۲ میلیارد pesos فیلیپین (حدود ۱۴۰ میلیون دلار) است.

دستگاه خود پرداز با قوانین زیرساختی

بانک مرکزی فیلیپین در فوریه سال 2017 بخشنامه ای مبنی بر قانونی و استاندار کردن یک روش پرداخت در کشور را مورد بررسی قرار داد که اخیر نیز  مقررات جدید توسط اداره منطقه اقتصادی Cagayan کشور منتشر شد است.

امسال نیز به طور رسمی در حال تنظیم کردن صرافی های رمزنگاری محلی در فیلیپین به عنوان شرکت‌های انتقال پول و شناخت ارزهای مجازی و همینطور به عنوان یک روش پرداخت مشروع و قانونی از زمان انتشار بخشنامه مذکور است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این قوانین برای تنظیم صنعت ارز دیجیتال و حفاظت از سرمایه گذاران طراحی شده‌اند که بر مسائلی همچون مالکیت اموال رمزنگاری، از جمله توکن های سودآور و امنیتی تاثیر می‌گذارند.

در ماه ژانویه، اپراتور ATM بیت کوین  کوین می (Coinme) در ایالات‌متحده وارد یک مشارکت و همکاری با کیوسک های فروش بیت کوین کوین استار (Coinstar) شد.


منبع : Cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید