بیت کوین خبرها

کاهش کارمزد تراکنش های بیت کوین

کارمزد تراکنش های بیت کوین
نوشته شده توسط kazem

میزان تراکنش های بیت کوین در ماه ژانویه تقریبا به اندازه سال 2017 بوده است که این مقدار بیشترین مقدار سال است، این درحالی است که میانگین ارزش مبادلات بیت کوین کاهش یافته است.

طبق گزارش های که 22 بهمن ماه 97 از سوی شرکت تحقیقاتی دیار(Diar) منتشر شد نشان می داد که کارمزد تراکنش های بیت کوین کاهش یافته است. این کاهش به قدری است که به شرایط مشابه در سال 2014 رسیده است. میانگین کارمزد تراکنش‌‌ ها با وجود آن ‌که تمامی تراکنش ‌های ماهانه درون زنجیره‌ ای انجام شدند، به میزانی بی ‌سابقه از سال ۲۰۱۵ رسیده است.

آن طور که در گزارش این شرکت تحقیقاتی ذکر شده است، حجم معاملات صرافی‌ های ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸ به اندازه‌ گذشته بوده است و این در حالی است که حجم کل معاملات کوین بیس، در سال ۲۰۱۸، نسبت به سال ۲۰۱۷، ۲۱ درصد افزایش داشته است. در طول همین زمان، حجم معاملات صرافی ‌های کراکن (Kraken) و بیت ‌فینکس (Bitfinex) به ترتیب ۱۹۲ و ۵۰ درصد افزایش داشته‌ است.

انتقال بیت‌کوین چقدر طول می‌کشد؟

انتقال هر مقداری از بیت‌کوین ممکن است برای تایید شدن از سمت ماینرها تا 1 ساعت و حتی 1 یا 2 روز طول بکشد.

دلیل این تاخیر و طولانی شدن انتقال در بیت‌کوین، در اصل به دو فاکتور مهم زیر بستگی دارد:

  1.  شلوغی و بار روی شبکه بیت‌کوین
  2.  کارمزد تراکنش بیت‌کوین (که ارسال کننده بیت‌کوین تعیین می‌کند)

میزان بار: میزان بار (load) شبکه بیت‌کوین به زبان ساده یعنی چقدر شبکه بیت‌کوین شلوغ است و بیت‌کوین چه تعداد تراکنش را در یک روز پردازش می‌کند.


هرچقدر تعداد تراکنش‌ها بیشتر باشد، زمان بیشتری برای پردازش هر تراکنش نیاز خواهد بود.

این موضوع به خاطر این است که تعداد محدودی ماینر وجود دارد و تعداد محدودی از تراکنش‌های بیت‌کوین می‌توانند در یک بلاک‌ 1 مگابایتی از بلاک‌ چین بیت‌ کوین جا بگیرند.

بنابراین این ماینرها هستند که تراکنش‌های بیت‌کوین را پردازش و تایید می‌کنند و درآمد آنها در واقع از کارمزدهای تراکنش‌هاست که کاربران به ازای هر تراکنش می‌پردازند.

کاهش کارمزد تراکنش های بیت کوین

میانگین کارمزد های بیت کوین برحسب دلار آمریکا به اندازه سال 2014 شده است.

کاهش حجم معاملات صرافی ها

شرکت دیار هفته گذشته با گزارشی خاطر نشان کرد که از ابتدای سال، حجم معاملات صرافی‌های ارزهای دیجیتال، در ماه ژانویه به میزان بی‌ سابقه ‌ای از سال ۲۰۱۷ رسید. در این گزارش آمده است که این زمان بدترین موقع برای تنظیم حجم معاملات صرافی های بزرگ بوده است زیرا بازار خرید و فروش بیت کوین صرافی بایننس نسبت به دسامبر سال گذشته، بیش از ۴۰ درصد کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید: جنگ بین اتریوم و ریپل

در گزارش دیگری در ماه ژانویه نشان داده شده است که تراکنش‌های درون زنجیره‌ ای اتریوم به بیشترین مقدار خود در دسامبر ۲۰۱۸ یعنی ۱۱۵ میلیون رسید.

شرکت تحقیقاتی دیار در این باره نوشت:

تراکنش‌ های درون زنجیره‌ ای پس از نوسان زیاد بین۱۶ الی ۱۷ میلیون تراکنش در ماه، پس از اکتبر ثابت شدند.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید