اتریوم تحلیل

تاثیر اخبار توییتری بر قیمت ریپل

قیمت-ریپل-اتریوم
نوشته شده توسط kazem

در هفته جاری دو ارز برتر اتریوم و ریپل در تصاحب جایگاه دوم جنگ می کنند، به طوری که با پیشی گرفتن اتریوم از ریپل و رسیدن به جایگاه دوم، هر روزه مبارزه سختی در بازگشت به مکان قبلی صورت می گیرد. هرچند در این رقابت با ایجاد ترس، شک‌ و شبهه برای ریپل در توییتر اختلال ایجاد شده است.

هشدار کاربران به ریپل

اعضای جامعه ریپل و سایر دارندگان این کوین، در تاریخ ۱۳ فوریه در پست های توییتر افراد مختلف تگ شدند. در این پست ها، از آن ها خواسته میشد تا توکن ریپل (XRP) نخرند تا تیم توسعه دهندگان آن از ایجاد پروژه دیگر صرف نظر کنند و سرمایه گذاران از خرید آن دلسرد شوند. گمانه زنی می‌شود که این کاربران، ربات هایی باشند که توسط جامعه ریپل ایجاد شده باشند. هم چنین مشخص شده است که یک حساب کاربری، افراد بسیار زیادی را تگ کرده است و به آن ها در خصوص ترک تیم توسعه دهندگان از این کوین هشدار داده است.

این موضوع توسط یکی از کابران توییتر به جامعه ریپل هشدار داده شد، این کاربر در خصوص این ربات های ضد رپیل چنین گفت:این ربات ها هیچ‌ دنبال کننده ای ندارند و فقط صفحاتی را دنبال می‌کنند که به صورت گروهی در پست های خود تگ کرده اند.

قیمت ریپل

اما بعضی از طرافداران ریپل در پاسخ به این توییت ها، در حالت مسخره پیام هایی را داده اند. یکی از کاربران در پاسخ به یکی از این ربات ها گفت:

به خاطر اطلاعاتی که دادی متشکرم. نمی‌دانستم که تیم توسعه دهندگان پروژه را ترک کرده اند. همین الان میرم تمام کوین های XRP خودم را می‌فروشم. #طعنه

یکی دیگر از کاربران نیز نوشت:

این رفتار واقعا زشت است. اما احتمالا صعودی ترین خبری است که در این چند وقت وجود دارد. اما جدا، سرمایه گذاران جدید لایق بهتر از این ها می‌باشند.

تیفانی هیدن یکی از اعضای مشهور ریپل در خصوص این روند پخش ترس، شک و شبهه توییت کرد: واقعا چه خبر است؟

شما درست می‌گویید. ربات ها به کاربران توییت می‌کنند و به آن ها درباره ریپل هشدار می‌دهند. به نظرم بهتر است ابن ربات ها را گزارش کنیم اما گزارش کردن تعداد زیادی حساب کاربری ممکن است خودتان را در معرض خطر قرار دهد.

هدف چیست؟

با این که منشا این فعالیت ها هنوز معلوم نیست، اما بعضی از کاربران در فرد یا دلایل مسئول این فعالیت ها حدس هایی زده اند. بعضی دیگر از اعضای فعال جامعه نیز فعالیت این ربات ها را به توییتر گزارش داده اند اما به دلیل این که هر چند دقیقه چندین حساب کاربری جدید دیگر ایجاد می شود پاسخ به تمام درخواست ها برای توییتر خسته کننده است.

با تمام این فعالیت ها این سوال مطرح می شود که آیا این فعالیت علیه سومین ارز دیجیتال برتر می تواند خطری برای جایگاه این ارز باشد؟

آیا رابطه ای بین فعالیت های ضد ریپل و نوسانات اخیر وجود دارد؟

نظر شما در این باره چیست؟


منبع ambcrypto

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید