اتریوم خبرها

تولید اتریوم از طریق استخراج به کمترین میزان خود رسیده است

پاداش استخراج اتریوم
نوشته شده توسط kazem

سایت اتر اسکن(etherscan) داده هایی از تولید واحد های جدید اتریوم را منتشر کرد که طبق این داده ها تولید واحد های جدید اتریوم از طریق استخراج به کمترین میزان خود در تمام این سال ها رسیده است

کاهش پاداش استخراج

اگر به تعداد واحد های استخراج اتریوم در چند سال گذشته نگاهی بیندازیم، به وضوح این کاهش استخراج را خواهیم دید، در 30 جولای 2015 تعداد 39 هزار واحد اتریوم استخراج شده بود  که این مقدار در دسامبر 2018،  حدودا 20 هزار اتریوم رسید، بروزرسانی های نا موفق  اتریوم و کاهش قیمت در چند ماه اخیر تاثیر در کاهش استخراج داشته است به طوری که داده ها استخراج 13370 واحد اتریوم در تاریخ 10 فوریه 2018 را نشان می دهند.

اهش پاداش روزانه اتریوم 

نمودار کاهش پاداش روزانه اتریوم  (روند نزولی)

با نگاه به نمودارهای مربوط به میزان سختی استخراج اتریوم، تناظر یک به یک بین افزایش سختی استخراج اتریوم و میزان استخراج دیده می شود.

نمودار رشد سختی شبکه اتریوم

نمودار رشد سختی شبکه اتریوم

چندی پیش در اواخر ماه آگوست 2018، توسعه دهندگان اتریوم تصمیم گرفتند که کد هارد فورک اتریوم را اصلاح کنند و بمب سختی را به تعویق بیندازند.


بمب سختی: بمب سختی یا همان عصر یخبندان روندی است که بر روی زنجیره اصلی اتریوم اجرا می شود تا فرآیند استخراج اتریوم را به اندازه ای سخت کند که دیگر استخراج آن ممکن نباشد.


کاهش سختی شبکه اتریوم

هدف از پیاده سازی این الگوریتم این است که بعد از فعال شدن الگوریتم اثبات سهام (POS)، ماینرها دیگر نتوانند اقدام به تولید اتریوم از طریق استخراج کنند. با این حال پیاده‌ سازی اثبات سهام تا کنون چند بار توسط توسعه دهندگان اصلی اتریوم به تعویق افتاده است و به همین دلیل آن‌ها مجبور هستند در هارد فورک قسطنطنیه پیش رو، بمب سختی را هم به تعویق بیاندازند.

در نتیجه تعویق بمب سختی، سختی استخراج هم کم می شود که برای جبران این موضوع، پاداش استخراج اتریوم از 3 به 2 اتر در هارد فورک قسطنطنیه کم می شود.

با عملی شدن هاردفورک، استخراج اتریوم مجدد بالاتر می رود. هرچند پاداش استخراج اتریوم کم می شود اما تعویق بمب سختی سبب می شود واحد های اتریوم جدید راحت تر ماین شوند. قرار است تا هاردفورک اتریوم در شماره بلاک 7080000 مصادف با روز  ۱۰ اسفند پیاده‌ سازی شود.

هفته گذشته، اخباری مبنی بر برنامه‌ بنیاد اتریوم برای اختصاص ۱۵ میلیون دلار به توسعه توابع تعویق قابل‌ بررسی  به منظور استفاده در انتقال اتریوم به اثبات سهام منتشر شد که این بنیاد آن را رد کرد.


منبع  cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید