بیت کوین خبرها

افزایش 13 درصدی استفاده از بیت کوین در مبادلات اینترنتی

افزایش 13 درصدی استفاده از بیت کوین در مبادلات اینترنتی
نوشته شده توسط ali ahmadi

طی تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۸ تحقیقاتی با نام «بررسی خطرات امنیتی» توسط Kaspersky Lab Global IT  بیش از ۱۲ هزار نفر از ۲۲ کشور جهان در آن شرکت کردند که هدف از این مطالعات بررسی و تعیین تغییرات احتمالی در رفتار خریداران آنلاین و روش‌های پرداخت توسط آن‌ها بود. اطلاعات بسیار مفیدی در زمینه ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین بدست آمد که در ادامه به بررسی این اطلاعات خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

افزایش 13 درصدی استفاده از بیت کوین در مبادلات اینترنتی

طبق این مطالعات حدود ۸۱ درصد از خریداران هنوز استفاده کارت‌های اعتباری و روش‌های سنتی پرداخت را ترجیح می‌دهند، اما می‌توان مشاهده کرد که استفاده از روش‌های پرداخت جایگزین به آرامی در حال افزایش است. ارز دیجیتال ها که بازاری نسبتا جدید دارند، حدود ۱۳ درصد سهم بازار پرداخت را از آن خود کرده‌اند، در حالی که پلت‌فرم‌های پرداخت بزرگی همچون پی‌پل(Paypal) یا اپل پی(Apple Pay) به ترتیب ۵۳ درصد و ۳۱ درصد بازار را تحت کنترل دارند.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال چیست؟

ویتالی موکوف(Vitaly Mzokov) سرپرست مرکز تایید رشد آزمایشگاه‌های کسپرسکلی(Kaspersky Lab) اعلام نموده که محققان از افزایش گسترش رمزارزها با وجود زمستان ارز دیجتالی و سقوط چشم‌گیر قیمت‌ها، بسیار متعجب شده‌اند. از نظر آقای موکوف این نتایج بدست آمده مدرکی دال بر این است که رمزارزها نوعی ارز بوده و تا زمانی که حرف از آینده‌ی پرداخت‌های آنلاین در میان باشد، ارز دیجیتال ها پتانسیل‌ عظیمی را ارائه می‌دهند. وی در ادامه توضیح داد:

علی‌رغم کاهش قیمت ارز دیجیتال ها، هنوز هم در میان مصرف‌کنندگان تمایل زیادی جهت استفاده از آن‌ها برای انجام تراکنش‌های دیجیتال وجود دارد. تحقیقات ما بر روی مصرف‌کنندگان به این نتیجه رسید که حدود ۱۳ درصد مردم از رمزارزها به عنوان یکی از روش‌های پرداختی استفاده می‌کنند، نتایجی که برای من بسیار تعجب‌آور بود.

افزایش 13 درصدی استفاده از بیت کوین در مبادلات اینترنتی

افزایش ۷۰۰ درصدی پذیرش بیت‌کوین

داده‌های بدست آمده از پلت‌فرم Coinmap نشان می‌دهد که در رابطه با سرعت پذیرش رمزارز بیت‌کوین یک جهش چشم‌گیر و قابل توجه رخ داده است. در این داده‌ها عنوان شده که در ماه دسامبر ۲۰۱۳ تنها ۱۷۸۹ رسانه به عنوان یک روش پرداخت اقدام به پذیرش ارز دیجتال بیت کوین کرده‌اند، در حالی که امروز این رقم به ۱۴۳۴۶ مورد رسیده در سطح جهان رسیده، که نشان دهنده‌ی افزایش ۷۰۲ درصدی پذیرش این رمزارز طی پنج سال گذشته است. رایان ردلوف مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی‌های ارز دیجتال Coinshares در روز ۱۲ام فوریه ۲۰۱۹ با انتشار یک پست توییتری میزان پذیرش رمزارزها را به نمایش گذاشت. در این پست توییتری می‌توان دید که کشور‌های آمریکای جنوبی مانند ونزوئلا و اکوادور این میزان پذیرش جهش چشم‌گیرتری داشته و پتانسیل‌های بالایی وجود دارد.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال بیت کوین

پذیرش همگانی بیت‌کوین در سراسر جهان

پذیرش ارز دیجتال بیت‌کوین و دیگر ارز های دیجیتال موجود در بازار، عمدتا با معرفی فناوری‌های جدید‌تری همچون شبکه‌ی صاعقه(Lightning Network) افزایش می‌یابد. گزارشات اخیر نشان می‌دهد که به غیر از وب‌سایت‌های آنلاین، مکان‌های مهم دیگری مانند چند رستوران بسیار پیشرفته و مهدکودک نیز اقدام به پذیرش رمزارز بیت‌کوین به عنوان یکی از روش‌های پرداختی خود کرده‌اند. هم اکنون در سراسر اروپا، آمریکا و آسیا نیز هزاران فروشگاه‌ها وجود دارد که تابلوی «اینجا بیت‌کوین پذیرفته می‌شود» در ویترین خود نصب کرده‌اند.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید