بلاک چین خبرها

خوشه نوآوری بلاک چین در مسکو مکانیزمی برای ارزیابی مالکیت معنوی

خوشه نوآوری بلاک چین
نوشته شده توسط kazem

بر اساس گزارش های آژانس خبری روسیه (TASS) در 15 فوریه، الکساندر برودیچ بنیانگذار پلتفرم بلاک چین (Universa.io) می گوید که خوشه نوآوری بلاک چین در مسکو به مکانیزمی برای ارزیابی مالکیت معنوی نیاز دارد. 

شهرداری مسکو طرح هایی برای راه اندازی یک خوشه نوآوری شهری مبتنی بر فناوری بلاک چین در تابستان ۲۰۱۹ را دارد.

بنظر می‌رسد که پلتفرم ذکر شده برای خوشه نوآوری فناوری اطلاعات، نهادهای مختلف تجاری و فناوری را گردهم آورده و شرکت کنندگان را قادر سازد تا شریک های بالقوه خود را پیدا کنند و همچنین درباره محصولات و تجهیزات آن‌ها یاد بگیرند.

به گفته الکساندر، مکانیزم فرضی برای ارزیابی مالکیت معنوی، تامین مالی برای اختراعات بالقوه را تسهیل خواهد کرد.

الکساندر در نشست سرمایه گذاری روسیه اعلام کرد که:

اگر ما مدیریت تخصص را در چارچوب این خوشه توسعه دهیم، که اجازه ارزیابی بهتر مالکیت معنوی را می‌دهد، ما سرمایه گذاران با کمال میل می توانیم برخی از سرمایه گذاری های اختراعات را تامین کنیم.

کاربرد های بلاک چین

در اوایل این هفته، Rostec، یک شرکت تابعه دولتی روسی با فناوری پیشرفته و مرکز ملی فناوری اطلاعات (NCI)، با پلتفرم بلاک چین Vostok همکاری کرد.

این شرکا، توانایی ها در اجرای فناوری‌های پیشرفته در سطوح شهری، منطقه‌ای و فدرال را توسعه خواهند داد.

شرکت لجستیک حمل و نقل روسیه Infotech Baltika قصد توسعه سیستم های مبتنی بر بلاک چین به نام Edge.Port را دارد که از آن در بنادری که کار می کند استفاده خواهد کرد. این شبکه ظاهرا به شرکت کنندگان اجازه می‌دهد تا تمام اسناد لازم را بر روی یک بلاک چین ذخیره کنند.

چرا که همه خدمات در بندر، از جمله پارک کردن کشتی و اجاره قایق را می‌توان به صورت آنلاین بدون صرف وقت زیاد از طریق این سیستم سفارش داده و پیگیری کرد.

از آغاز سال جاری، سرویس فدرال روسیه برای نظارت در حوزه تحصیل و علوم نیز فناوری بلاک چین را در بررسی روال فارغ‌ التحصیلی این کشور به اجرا در خواهد آورد.


منبع  Cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید