بلاک چین خبرها

مجله فناوری MIT: فناوری بلاک چین قابل هک شدن است!

بلاک چین
نوشته شده توسط kazem

مجله فناوری MIT امروز 19 فوریه یک مقاله ای را منتشر کرد که در آن استلال هایی از فناوری بلاک چین آورده است که نشان می دهد این فناوری هنوز آسیب پذیر است. این مجله به طور کامل متعلق به موسسه فناوری ماساچوست آمریکا است.

در مقاله اخیر، مجله فناوری MIT خاطر نشان کرد که فناوری بلاک چین نشان دهنده یک سیستم اقتصادی پیچیده است که به رفتار غیر قابل پیش بینی انسانی بستگی دارد.

همینطور این مجله شکاف امنیتی متعددی را خاطر نشان کرد  که به طور فزاینده ای در ارزهای دیجیتال و قرار داد های هوشمند، از زمان پیداش ارز های رمزنگاری شده  ظهور کرده اند . به تعدادی حوادث از جمله آسیب پذیر اخیر دو برابری هزینه در یک معامله عمده در صرافی کوین بیس نیز اشاره ای کرد.

این مقاله شرایطی که باعث آسیب پذیری فناوری بلاک چین می شود را در دو بخش خطاهای غیر عمدی سیستم و عوامل انسانی معرفی کرد.

مجله فناوری MIT  در این خصوص نوشت:

به طور خلاصه، فناوری بلاک چین به دلیل امنیت آن به زود مورد استفاده زیادی قرار خواهد گرفت در حالی که این فناوری در شرایط خاص آسیب پذیر است. بعضی وقت ها می توان تولید کالای تقلبی و یا باگ غیر عمدی سیستم را مورد سرزنش قرار داد. نتیجه پیچیده تعاملات بین کد، اقتصاد بلاک چین چرخه سلامت انسان.

این نشریه پاداش های بسیاری را به خود اختصاص داد. برنامه های ارائه شده توسط شرکت های بلاک چینی و رمزنگاری به هکر های کلاه سفید اجازه می دهند که در ازای گزارش خطا و باگ در بلاک چین یا پلتفرم خاص جوایزی را دریافت کنند.

طبق گفته وب سایت TheNextWeb، هکرها کلاه سفید را با گزارش اشکالات کریپتو ها در سال 2018 در مجموع 878000 دلار جایزه دریافت کرده اند.

اخیر نیز خبری در که  هکر وان(HackerOne) منتشر کرد صرفی کوین بیس یک پاداش 30هزار دلاری برای پیدا کردن یک اشکال بحرانی در سیسم خود اهدا کرد که یکی از بزرگترین باک های رمزنگاری بوده است.

پیش از این مجله فناوری MIT اظهار داشت که  فناوری بلاک چین با توجه به ناامیدی های که برای تکنولوژی در سال 2018 ایجاد شده بود در سال 2019 رواج بیشتر در جامعه پیدا خواهد کرد


منبع  cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید