بلاک چین

دانشگاه Fudan قدام به راه‌اندازی مرکز تحقیقات بلاک چین کرد

دانشگاه Fudan قدام به راه‌اندازی مرکز تحقیقات بلاک‌چین کرد
نوشته شده توسط ali ahmadi

براساس اعلامیه‌های منتشر شده در روز ۱۵ام فوریه، یکی از دانشگاه‌های برتر کشور چین با نام دانشگاه Fudan اخیرا اقدام به راه‌اندازی یک مرکز تحقیقات بلا‌ک‌ چین کرده است.

طی این اعلامیه، دانشگاه Fudan مرکز تحقیقات مهندسی فناوری بلا‌ک‌ چین شانگهای را با همکاری شرکت بیمه‌ی آنلاین Zhongan و شرکت فناوری Shanghai Zhongren ، تاسیس کرده است.

دانشگاه Fudan قدام به راه‌اندازی مرکز تحقیقات بلاک‌چین کرد

این مرکز به طور مشخص وظایفی از جمله انجام تحقیقات پایه در زمینه‌ی تکنولوژی بلا‌ک‌ چین ، نشان دادن کاربرد‌های این تکنولوژی و همچنینی ارائه‌ی آموزش‌های مرتبط با استعدادیابی، را بر عهده خواهد داشت.

تاسیس مرکز تحقیقات مهندسی فناوری بلاک چین شانگهای، باعث توسعه‌ و رشد صنعت بلا‌ک‌ چین در این منطقه شده و احتمالا باعث تسهیل توسعه‌ی اقتصاد شانگهای نیز خواهد شد.

بیشتر بخوانید: فناوری بلاک چین چیست؟

برخی دانشگاه‌های دیگر چین نیز اقدام به اضافه نمودن برنامه‌های آموزشی مربوط به تکنولوژی بلا‌ک‌ چین کرده‌اند. به عنوان مثال در ماه ژانویه، موسسه‌ی تحقیقات فناوری مالی دانشگاه Tsinghua(یا THUIFR) پکن با همکاری شرکت پرداخت‌های بلاک‌چینی ریپل(Ripple) از برنامه‌ی اهدای بورس تحصیلی برای تحقیقات در زمینه‌ی بلاک چین خبر داد.

بیشتر بخوانید: فناوری بلاک چین چگونه کار می کند؟

هدف از ارائه‌ی این برنامه جمع‌آوری بهترین و برجسته‌ترین فارغ‌التحصیلات چین در سال ۲۰۱۹ است تا بر روی قانون‌گذاری جهانی بلاک‌چین و توسعه‌ی این صنعت کار کنند.

اوایل ماه جاری، موسسه‌ی تحقیقات فناوری مالی دانشگاه Tsinghua به برنامه‌ی جهانی تحقیقات دانشگاهی بلاک‌چین شرکت ریپل(UBRI) پیوست. این برنامه در ماه ژوئن ۲۰۱۸ راه‌اندازی شده و هدف آن پشتیبانی از تحقیقات دانشگاهی، توسعه‌ی فنی و نو‌آوری در بلا‌ک‌چین، رمزارزها و پرداخت‌های دیجیتال می‌باشد.

به نظر شما دانشگاه‌های ایران چه زمانی به فکر راه‌اندازی چنین مراکزی خواهند افتاد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید