بیت کوین خبرها

گوگل نماد بیت کوین را به کیبورد گوشی ها اضافه کرد

نماد بیت کوین در کیبورد تلفن همراه
نوشته شده توسط kazem

گوگل به تازگی نماد بیت کوین را برای کیبورد موبایلی آیفون معرفی کرد. این موضوع نشانگر این است که بیت کوین به یک جریان مهم در دنیا تبدیل شده است.

نماد بیت کوین

در حال حاضر کاربران دستگاه‌های موبایل iOS می‌توانند از حرف بزرگ سریف B استفاده کنند که دو خط عمودی دارد. سِریف اصطلاحی است که برای اشاره به نوعی از قلم‌ها در تایپوگرافی به کار می‌رود که در قسمت‌های پایانی نقوش هر حرف یک کشیدگی کوچک قلم وجود دارد.

برای دسترسی به این نماد، اطمینان حاصل کنید که از صفحه کلید گوگل به عنوان پیش‌فرض استفاده می‌کنید، اکنون نماد $ را نگه دارید تا نماد ارزهای مختلف جهان ظاهر شود. نماد بیت کوین در سمت چپ قرار دارد.

نماد بیت کوین در گوشی

در واقع تصمیم گوگل برای افزودن نماد رمزارزها نشانگر گام جدیدی در راستای درنظر گرفتن بیت کوین به عنوان یک ارز مهم و بین المللی است.

در سپتامبر 2018 این غول فناوری ممنوعیتی در زمینه تبلیغات رمز ارزها اعمال کرد. در اعلامیه این اقدام اسکات اسپنسر (Scott Spencer) مدیر فروش محصولات گوگل گفت:

ما نمی‌توانیم آینده را پیش‌بینی کنیم و ببینیم که ارزهای رمزنگاری شده چه خواهند شد، اما به اندازه کافی مصرف‌کنندگان دیده‌ایم که آسیب دیده‌اند. به همین دلیل از این پس احتیاط بیشتری خواهیم کرد.

با این حال اخیراً ممنوعیت‌های تبلیغات رمز ارزها لغو شده است که این موضوع گام کوچک اما مثبتی است.

مشروعیت بخشی به بیت کوین

نماد بیت کوین نشانگر این است که بیت کوین در حال حاضر بخشی از استاندارد یونی‌ کد نسخه ۱۰ است و کاراکتر یونی‌ کد بیت کوین ۲۰BF می‌باشد. یونی‌ کد استانداردی برای نمایش و پردازش متن به اکثر زبان‌های دنیا است. هر زبان یک قالب یونی‌کد دارد. این استاندارد هماهنگ با مجموعه جهانی  تألیف شده‌است و به صورت کتابی به نام استاندار های یونی کد(The Unicode Standard) منتشر شده‌ است.

اگرچه اپل هنوز به طور رسمی نماد بیت کوین را فعال نکرده است، اما در سپتامبر سال گذشته سیستم عامل موبایلی ای.او.اس 12 دو علامت بیت کوین را به عنوان بخشی از میانبرهای برنامه سیری (Siri) اضافه کرد.

علاقه‌مندان به بیت کوین در تمام دنیا منتظر مشروعیت‌ بخشی‌های بیشتر گوگل به رمزارزها به وسیله اضافه کردن نماد بیت کوین برای دستگاه‌های اندرویدی هستند.


منبع bitcoinist

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید