بلاک چین

تکنولوژی بلاک چین اینبار در سیستم احراز هویت فیسبوک

تکنولوژی بلاک چین اینبار در سیستم احراز هویت فیسبوک
نوشته شده توسط ali ahmadi

مارک زاکربرگ در یک مصاحبه‌ی عمومی با جاناتان زیترین استاد حقوق دانشگاه هاروارد اعلام کرد که «به طور قطع » علاقه‌مند است که سیستم ورودی و احراز هویت  فیسوک را به تکنولوژی بلاک چین مجهز کند.

زاکربرگ در مصاحبه‌ی خود اعلام کرد:

من به بازگشت و استفاده از اعتبارسنجی غیرمتمرکز یا بلاک چینی فکر می‌کنم. گرچه هنوز راهی برای انجام این کار پیدا نکرده‌ام، اما این ایده اساسا پیرامون اعتبار سنجی و دسترسی به اطلاعات شما و خدمات مختلف است.

به گفته‌ی او، زمانی که به نرم‌افزار‌های شخص ثالث اجازه‌ی دسترسی به داده‌ها عطا شود، تکنولوژی بلاک‌چین می‌تواند به کاربران قدرت بیشتری بدهد.

کمپانی فیس‌بوک سال گذشته یکی از مهندسان ارشد خود با نام ایوان چنگ را به عنوان مدیر مهندسی بخش تازه تاسیس بلاک چین منصوب کرد.

تکنولوژی بلاک چین اینبار در سیستم احراز هویت فیسبوک

این کمپانی برای بررسی و تحقیق پیرامون تکنولوژی بلاک چین و همچنین کاربرد‌های بالقوه‌ی آن، در اوایل ماه می یک گروه کاری با سرپرستی دیوید مارکوس تشکیل داد. حتی گزارشاتی منتشر شده که نشان می‌دهد فیس‌بوک به دنبال بررسی امکان توسعه‌ی ارز دیجیتال نیز بوده است.

لازم به ذکر است که فیس‌بوک در حال حاضر از سراسر جهان بیش از ۲/۳ میلیارد کاربر فعال دارد و راه‌اندازی رمزارز داخلی به آن‌ها اجازه می‌دهد تا پرداخت‌های خود را با استفاده از یک ارز مجازی مانند بیت کوین انجام دهند.

شرکت فیس‌بوک در بیانیه‌ای اعلام نموده‌:

همانند بسیاری از کمپانی‌ها دیگر، فیس‌بوک نیز به دنبال راه‌هایی جهت استفاده از قدرت‌های تکنولوژی بلاک‌چین بوده است.

براساس گزارشات، ترس از رسوایی‌های بیشتر در مورد اشتراک‌گذازی اطلاعات، یکی از دلایل احتیاط فیس‌بوک برای اجرایی‌سازی این تغییرات است.

زاکربرگ در رابطه با این موضوع اظهار داشت:

شما اساسا اطلاعات خود را اختیار گرفته و آن را در برخی سیستم‌های غیرمتمرکز ذخیره می‌کند، و این حق انتخاب را دارید که به سیستم‌های مختلفی وارد شوید و یا از طریق واسطه‌ها این کار را نکنید. به نظر من چیز‌هایی زیادی در رابطه با این موضوع وجود دارد که می‌توان بسیار جذاب باشد.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید