خبرها

صرافی هیوبی حمایت های ضد پولشویی (AML) خود را تقویت کرده‌است

huobi
نوشته شده توسط kazem

براساس گزارش های وب سایت کوین تلگراف در 21 فوریه، صرافی هیوبی کره جنوبی، ششمین صرافی بزرگ رمزنگاری جهان، به تازگی حمایت های ضد پولشویی (AML) خود را تقویت کرده‌است.

بر اساس اطلاعیه رسمی منتشر شده توسط سایت هیوبی در سال گذشته، این شرکت قصد دارد به یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز تبدیل شود که در آن ساختار مدیریتی سنتی جای خود را به کدها می‌دهد که در آن هیچ واسطه و شخص سومی قادر به دستکاری یا کنترل فرایندها نیست و کاربران به صورت امن و خودکار فعالیت می‌کنند.

براساس این بیانیه، این صرافی که خدمات خود را در سال 2018 راه‌اندازی کرده‌است، فرآیندهای برداشت و انتقال خود و نظارت بر مبادله رمزنگاری به پول فیات را بررسی کرده‌است. 

این صرافی سه اقدام مهم را در اولیت فعالیت های خود قرار داده است:

  1.  بر تراکنش های که فعالیت مشکوک دارند نظارت خواهد کرد.
  2.  به طور منظم الگوریتم ‌های سیستم تشخیص تقلب و کلاهبرداری خود را به روز می‌کند.
  3. اقدام به راه‌اندازی یک خط داخلی صرافی به منظور جلوگیری از سرقت هویت، فیشینگ صوتیو دیگر انواع کلاهبرداری می کند

براساس این خبر رسمی منتشر شده، این اقدامات برای رعایت مقررات دستورالعمل های کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی (FSC) اتخاذ شده‌اند.

هفته پیش طی خبری از صرافی هیوبی اعلام کردیم که هیوبی  رشد ۱۰۰ درصدی حجم مبادلات را در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال ۲۰۱۷ را شاهد بوده است. این صرافی  ششمین صرافی رمزنگاری بزرگ در جهان از نظر حجم مبادله شده می‌باشد که حجم مبادلات ۲۴ ساعته آن بیش از ۴۹۶ میلیون دلار است.

anti-money-laundering

در اواخر سال ۲۰۱۸، کمیسیون FSC رسما بانک‌ها را برای کار با بازارهای رمزنگاری برای اولین بار در تاریخ آغاز کرد و یک نقطه عطف بزرگ برای بخش رمزنگاری محلی ایجاد کرد. در اوایل ماه ژانویه، دولت کره‌جنوبی نتایج حسابرسی امنیتی از صرافی های رمزنگاری داخلی را فاش کرد.

صرافی های کوین وان(Coinone)، بیت هاب(Bithumb) و کوربیت(Korbitعلاوه بر چهار صرافی بزرگ دیگر، بازرسان را در طی این بررسی که بین ماه های سپتامبر تا دسامبر سال ۲۰۱۸ صورت گرفت، راضی کردند. با این حال، ۱۴ پلتفرم دیگر نتوانستند از حسابرسی رد شوند.

پس از آن، چهار صرافی بزرگ کره‌ای یعنی کوین وان، بیت هاب و کوربیت و هاب بیت یک خط مشترک برقرار کردند که در آن کاربران می‌توانند اطلاعات مربوط به معاملات تجاری و یا پرداخت‌های غیرعادی را به اشتراک بگذارند که ممکن است مربوط به جرایمی مانند طرح‌های هرمی باشند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این صرافی هرگونه حساب های مربوط به تراکنش ‌های مشکوک را مسدود خواهد کرد.


منبع Cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید