بلاک چین خبرها

مقامات روسی در تلاش برای ایجاد یک ارز دیجیتال بر پایه نفت

russia-oil-cryptocurrency-law
نوشته شده توسط kazem

بنابر گزارش‌ ها، دومای روسیه در حال برنامه‌ریزی برای بررسی، تجدید نظر و پذیرش قانون رمز ارزها در جهت تسهیل ایجاد یک ارز دیجیتال بر پایه نفت است که این بررسی های مجلس دومای روسیه جهت بررسی و تصویب قانون رمزارزها در ماه مارس انجام خواهد شد.

اولگ نیکولائف (Oleg Nikolaev)، یکی از اعضای کمیته سیاست اقتصادی در دومای روسیه، می‌گوید که این روند در مرحله نهایی توسعه قرار دارد و زمانی که تصویب شد، زمینه‌ای برای توسعه بیشتر فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال فراهم خواهد کرد.

با توجه به اظهارات ایگور یوسفف (Igor Yusufov)، وزیر پیشین انرژی روسیه، یکی از اولین طرح‌هایی که بر روی آن تاکید شده‌است ، طرحی است که توسط رئیس شرکت Energia برای ایجاد رمز ارز مبتنی بر نفت پیشنهاد شده‌ است.

کاربرد ارز دیجیتال

به گفته وزیر سابق انرژی، نقشه راه برای این پروژه در حال نزدیک شدن به مرحله نهایی خود می باشد. ایگور یوسفف مدعی است که این نوع ارز دیجیتال به روسیه و هم پیمانانش اجازه می‌دهد تا از هزینه‌های مرتبط با غیرقابل‌ پیش‌بینی بودن نرخ مبادله دلار آمریکا، محدودیت‌های تجاری، کارمزدهای صرافی و غیره اجتناب کنند. ایشان معتقد است رمز ارز بر پایه نفت می تواند به شفافیت قیمت هر بشکه از این محصول استراتژیک ناشی گردد.

گفتنی است طرح روسیه به نظر بسیار شبیه به پترو ونزوئلاست. پترو ارز دیجیتالی مبتنی بر مواد معدنی بویژه نفت میباشد که در اکتبر ۲۰۱۸ با هدف دور زدن تحریم های بین المللی عرضه گردید. با این حال روسیه در آن زمان از پذیرش پترو طفره رفته و این اتفاق را غیر ممکن تلقی کرد.

همچنین چندی پیش در خبرها آمده بود که یک سیاست‌مدار ارشد روس گفته‌ است:

روسیه می‌تواند یک جایگزین مبتنی بر بلاک چین را به نام کریپتو روبل به جای ارز رایج فعلی ظرف مدت دو یا سه سال معرفی کند.


منبع  bitcoinist

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید