خبرها

نقش ارزهای دیجیتال پایدار در گسترش قلمرو ارز دیجیتالی

نقش ارزهای دیجیتال پایدار در گسترش قلمرو ارز دیجیتالی
نوشته شده توسط ali ahmadi

گزارش حاضر بر مبنای اطلاعات به‌دست آمده از ۴۰ شرکت ارز دیجیتال و ارزهای دیجیتال پایدار جمع‌آوری شده و با نام «وضعیت ارزهای دیجیتال پایدار در سال ۲۰۱۹: هیجان در مقابل واقعیت ارز دیجیتالی جهانی» منتشر شده است. جرج سامن(George Samman) نویسنده‌ی اصلی این گزارش، مشاور صنعت بلاک چین و ارز دیجیتالی است. بر اساس این سند، سامن دورنمای ارز دیجیتال ها را بررسی کرده و سپس به طور مستقل یافته‌های خود را به‌طور گسترده‌تری برای صنعت گزارش می‌کند.

تجزیه و تحلیل این گزارش، توسط فعالان بزرگی در این حوزه، همانند Reserve، Arrington XRP Capital و Blocktower ارائه شده است.

این مطالعه ویژگی‌های کلیدی ارزهای دیجیتال پایدار را تجزیه و تحلیل می‌کند، به‌طوری که نویسندگان معتقدند که ارزهای دیجیتال پایدار می‌توانند در پذیرش گسترده‌ی تکنولوژی ارز دیجیتالی مشارکت نمایند.

توسعه‌ی ارز های دیجیتال پایدار (ارز های دیجیتال با قیمت ثابت، ارز های دیجیتالی که توسط دارایی‌ها پشتیبانی می‌شود و …) احتمالا نقش مهمی در پذیرش اقتصاد ارز دیجیتال ایفا خواهد کرد.

نقش ارزهای دیجیتال پایدار در گسترش قلمرو ارز دیجیتالی

این گزارش برای نشان دادن تغییرات ارزش ارز دیجیتال اتریوم برابری ارزش آن را در ماه‌های مختلف سال ۲۰۱۸ نشان داده است. بعلاوه، نویسندگان معتقدند که کشور‌های در حال توسعه و دارای مشکلات تورمی همانند ونزوئلا و آنگولا اولین پذیرندگان ارزهای دیجیتال پایدار خواهند بود. دیگر کشور‌ها این فرآیند را دنبال خواهند کرد. بعلاوه این گزارش تاکید می‌کند که ارز دیجتال ها دارای پتانسیل بازار چند تریلیون دلاری هستند.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال چیست؟

این گزارش پتانسیل ایفای نقش شرکت‌های بزرگ همانند فیسبوک را در تسهیل پذیرش ارزهای دیجتال پایدار نشان می‌دهد. گزارش منتشر شده نشان می‌دهد که واتس اپ(WhatsApp)؛ شرکت بزرگ فعال در حوزه‌ی شبکه‌های اجتماعی، در نظر داشت در انتهای سال گذشته ارز دیجیتال پایداری را برای کاربرانش ایجاد کند.

نویسندگان این گزارش معتقدند که «در آینده‌ی نزدیک(۱۲ الی ۲۴ ماه آینده) دلار آمریکا بزرگترین دارایی جاری توکنیزه‌ شده در خصوص قلمرور ارز دیجیتالی خواهد بود.»

با این وجود در دیگر نتیجه‌گیری ارائه شده در این گزارش اعلام شده است، در صورتی که یک ارز دیجیتال پایدار که توسط دلار پشتیبانی می‌شود به‌طور گسترده پذیرش گردد، این موضوع می‌تواند موجب افزایش انتشار ارز فیات و در نتیجه تورم و بی‌ثباتی شود. بر اساس این گزارش رمزارزهای با قیمت ثابت نسبت به ارزهای ملی بر اساس دارایی‌های متنوع‌تری پشتیبانی می‌شوند. نویسندگان با توصیف یک مدل ایده‌آل برای رمزارزهای پایدار آینده، نتیجه‌گیری می‌کنند:

ارز دیجیتال ایده‌آل باید بتواند در مقابل نوسانات بازار مقاومت کند، در یک محدوده‌ی قیمتی ارزش خود را حفظ کند و برای معامله‌گران و دیگر فعالان بازار، پارامتر‌های پایداری قابل فهم ساده‌ای داشته باشد.

طرفداران بزرگ رمزارزی، رمزارزهای پایدار را به عنوان رمزارزی با نوسانات کم و قابل پیش‌بینی مطرح می‌کنند که احتمالا می‌توانند توجه سرمایه‌گذاران حقوقی را جلب نمایند. برادران وینکلووس(Winklevoss) که به تازگی رمزارز پایدار خود را با نام Gemini Dollar یا به اختصار GUSD که توسط دلار پشتیبانی می‌شود منتشر ساختند.، معتقدند که رمزارزهای پایدار و اوراق بهادار توکنیزه شده، آینده‌ی نوآوری در حوزه‌ی رمزارزی را تشکیل می‌دهند.

لوزیوس میسر(Luzius Meisser) عضو هیئت مدیره‌ی انجمن بیت کوین سوئیس در ابتدای ماه جاری گفت که «رمزارزهای پایدار شرایط را برای ورود شرکت‌های متوسط به حوزه‌ی ارز دیجیتالی و بلاک چین فراهم می‌کنند.»

JPMorgan Chase، غول صنعت مالی آمریکا در هفته‌ی گذشته از توسعه‌ی ارز دیجتال پایدار با نام JPM Coin که توسط دلار آمریکا پشتیبانی خبر داد. این ارز دیجیتال به منظور افزایش بهره‌وری در تسویه‌ی حساب‌های بین‌المللی استفاده خواهد شد.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید