بیت کوین خبرها

سطح معاملات بیت کوین مانند سال 2018 در حال رشد است

bitcoin-transactions
نوشته شده توسط kazem

حجم معاملات بیت کوین به سطحی رسیده است که از ژانویه ۲۰۱۸ تا به حال بی سابقه بوده است. این امر بیانگر آن است که شبکه بیت کوین در حال پذیرش گسترده و همگانی است.

یکی از معیارهای رایج مورد استفاده برای سنجش استفاده واقعی از بلاک چینیا برنامه غیرمتمرکز (dApp)، تعداد معاملات موجود در آن پلتفرم است. البته می توان گفت این راه بهترین معیار نمی باشد زیرا فعالیت هایی نظیر پولشویی معاملات بر روی پلتفرم با کارمزد تراکنش کم همچنان یک راه جایگزین برای ارزیابی تعداد کاربران و میزان فعالیت در بلاک چین می باشد.

اخیرا شبکه بیت کوین به سطح معاملات در ماه ژانویه ۲۰۱۸ برگشته است که به طور متوسط ۳۰۰ هزار تراکنش در روز انجام می شود.

حجم تراکنش بیت کوین (به کمک اعداد)

طبق اطلاعات بیت اینفوچارت، در ژانویه ۲۰۱۸ کمترین حجم تراکنش یا معاملات ۱۹۰ هزار و بیشترین ۴۲۵ هزار بود. در ژانویه ۲۰۱۹ کمترین تراکنش ۲۳۵ هزار و بیشترین ۳۵۰ هزار بود.

اگر راهکار های لایه دوم مانند شبکه لایتنینگ در نظر گرفته شود، معاملات روزانه با استفاده از شبکه بیت کوین می تواند بیشتر باشد.

bitcoin-transactions

توسعه جالب دیگر آن است که چگونه الگوی حجم معاملات از ژانویه ۲۰۱۷-۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ تغییر کرده است. طبق نمودار بالا، حجم معاملات ۲۰۱۷ نسبتا پر نوسان بود به طوری که کمترین حجم معاملات به ۱۳۰ هزار و بیشترین ۴۹۰ هزار در روز می رسد. این الگوهای پر نوسان به دلیل احتکار بود به طوری که با کاهش قیمت در بازار خرسی و نزولی حجم معاملات نیز کم می شد.

در سال ۲۰۱۸، حجم تراکنش ها نوسان کم و رشد ثابتی داشت. طبق گفته های چندین مشتاق عرصه کریپتو در شبکه های اجتماعی، رشد ماهانه می‌تواند بیانگر افزایش کارآیی و پذیرش کریپتو باشد.

با توجه به این موارد، ارتباط مشخصی بین قیمت بیت کوین و تعداد تراکنش ها یا معاملات انجام شده در این پلتفرم وجود ندارد.

هرچند بسیاری از افراد اذعان می‌کنند که کاربرد کوین عامل اصلی تغییر قیمت است، با این حال به نظر می‌رسد که عامل اصلی تغییرات قیمت بیت کوین، تب و تاب احتکار و ذخیره آن است. از این رو، ارتباط حجم تراکنش ها و رشد قیمت، نامشخص می‌باشد.


منبع cryptoslate

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید