اتریوم خبرها

دو آپدیت شبکه اتریوم با نام کنستانتینوپول  و سنت پترزبورگ در این هفته

ethereums
نوشته شده توسط kazem

طبق پست رسمی وبلاگ اتریوم، دو آپدیت شبکه اتریوم با نام کنستانتینوپول (Constantinople) و سنت پترزبورگ (St. Petersburg) در این هفته اجرا خواهند شد.

طبق این بیانیه این آپدیت ها قرار است بر روی بلاک ۷.۲۸۰.۰۰۰ اتریوم رخ دهد که انتظار می رود این بلاک در تاریخ  ۹ اسفند استخراج شود. با توجه به اینکه نمی توان استخراج بلاکی را پیش بینی کرد اجرایی کردن این آپدیت ها یک یا دو روز قبل یا بعد تاریخ برنامه ریزی شده رخ می دهد.

برای مشخص شدن متفاوت بودن دو آپدیت، نام های جداگانه ای روی این آپدیت ها گذاشته است که قرار است در یک تاریخ ارائه شود. همانطورکه قبلا اطلاع رسانی کردیم هاردفورک کنستانتینوپول  در ماه ژانویه به دلیل آسیب پذیری امنیتی به تاخیر افتاد.

ethereum-update

هاردفورک کنستانتینوپول مزایای زیادی در پی خواهد داشت که از این جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش بمب سختی (که بعد از این آپدیت، بمب سختی به مدت 12 ماه به تاخیر خواهد افتاد) 
  • هاردفورک کنستانتینوپول همراه ویژگی به نام thirdening ایجاد خواهد شد که به کاهش جایزه بلاک اتریوم برای هر ماینر از ۳ به ۲ اتر منجر می شود 
  • کنستانتینوپول همچنین ویژگی Create2 را به همراه خواهد داشت که ابتدا شایعاتی بر سر زبان ها افتاد که این ویژگی باعث انجام حمله یا هک بر روی شبکه می شود.

ویتالیک بوترین در توضیحاتی که در مورد این ویژگی داد خاطرنشان کرد که این نگرانی ها در مورد Create2 بی مورد است.

آپدیت دیگر با نام سنت پترزبورگ (St. Petersburg) قرار است تا آپدیت پیشین یا پروپوزال بهبود اتریوم ۱۲۸۳ را از شبکه آزمایشی اتریوم پاک کند.


منبع cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید