خبرها

تکمیل و آماده بکارگیری طرح آزمایشی ارز دیجیتال ملی اوکراین

pilot-scheme-for-e-hryvnia-national-digital-currency
نوشته شده توسط kazem

طبق گزارش هایی که در 22 فوریه از خبرگزاری اینترفاکس منتشر شد، بانک مرکزی اوکراین یک طرح آزمایشی برای پول ملی دیجیتال خود، e-hryvnia را تکمیل کرده است.

الکساندر یابلونیوسکی (Aleksandr Yablunivskiy) ، رئیس شبکه‌های پرداخت و دپارتمان نوآوری، فاش کرد که بانک ملی اوکراین (NBU) این ایده را حداقل از یک سال پیش در نظر گرفته‌است و از دسامبر ۲۰۱۸ بصورت آزمایشی و پایلوت شروع به کار کرد.

در ادامه اینترفاکس به نقل از ایشان افزود:

در اواخر سال گذشته طرح آزمایشی بصورت عملی برای بانک ملی اوکراین و با هدف ارزیابی جنبه های کاربردی و توانایی بانک مرکزی به منظور تحقق پروژه های آتی و همینطور دریافت بازخورد از کاربران این روش، استارت خورد.

اوکراین در حال حاضر به شدت متکی به پرداخت‌های نقدی است، چیزی که دولت مشتاق تغییر آن و در راستای دستیابی به طرح دولت الکترونیک است.

قانونگذاران اوکراین همچنان تلاش می کنند تا قوانین کافی برای پوشش بازار گسترده ی کریپتوکارنسی را ادامه دهند، اما این دیدگاه ها با هم مخلوط شده اند، این در حالی است که بانک ملی اوکراین ادعا میکند که نهادهای نظارتی فراتر از حد معمولی در این فضا فعالیت دارند.

national-digital-currency

یابلونیوسکی افزود که این بانک اکنون حرکت بعدی خود را مدنظر قرار خواهد داد چرا که نتایج این پروژه آزمایشی را مورد تجزیه و تحلیل قرار میدهد. وی افزود :

ما حتی می‌توانیم ادعا کنیم که در ارزهای دیجیتال ملی از رهبران جهانی پیشی گرفته‌ایم، چرا که ما یک گام در اجرایی نمودن دانسته ها، البته یک گام کوچک برداشته ایم.

ایشان همچنین تصریح کردکه e-hryvnia نباید با یک ارز دیجیتال اشتباه گرفته شود:

ما در مورد کریپتوکارنسی صحبت نمی‌کنیم، ما در مورد یک واحد پول دیجیتال بانک مرکزی صحبت می‌کنیم. این موضوع می‌تواند با هر دو فن‌آوری یک رجیستری متمرکز و یک سازمان غیرمتمرکز اجرا شود.

همانگونه که مشهود است عوامل مختلفی در پشت امیال بسیاری از دولت ها برای انتشار نسخه های دیجیتالی ارز رایج شان قرار دارد. چنانکه پتروی ونزوئلا یک توکن دیجیتالی در حال گردش و تحت نظارت دولت مرکزی شکل گرفته است.


منبع cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید