تحلیل خبرها

قیمت بیت کوین در نهایت به یک میلیون دلار خواهد رسید

bitcoin-will-hit-1-million-says-ibms-vp-of-blockchain-
نوشته شده توسط kazem

جسی لاند (Jesse Lund) معاون بخش بلاک چین و رمز ارزهای شرکت IBM، در مصاحبه ای که با پلتفرم خبری Finder.com داشت، در مورد قیمت نهایی بیت کوین  این گونه اظهار نظر کرد که:

من باور دارم قیمت بیت کوین در نهایت به ۱ میلیون دلار خواهد رسید

در پایان مصاحبه از لاند سوال شد انتظار او از قیمت بیت کوین در شب عید امسال چیست. او در پاسخ می‌‌گوید که از قیمت کنونی بیشتر خواهد بود و سپس شفاف می‌‌گوید

تا ۵۰۰۰ دلار می‌‌رود

او در ادامه‌‌ی پیش‌‌بینی خود می‌‌افزاید: 

          من روزی را می‌‌بینم که بیت کوین یک میلیون دلار قیمت داشته باشد.

برابری ساتوشی با پنی ایالات متحده

او می‌‌گوید این عدد را دوست دارد و «اگر قیمت هر بیت کوین به یک میلیون دلار برسد، ساتوشی به لحاظ ارزش با پنی ایالات متحده آمریکا برابری خواهد کرد». به گفته‌‌ی لاند، چنین ارزشی، نقدینگی کل شبکه را به ۲۰ تریلیون دلار می‌‌رساند. او سپس اشاره می‌‌کند که این میزان نقدینگی پرداخت‌‌های شرکت‌‌ها را دگرگون خواهد کرد و به طور کلی پرداخت‌‌های با ارزش بالا را متحول می‌‌سازد:

من در پایان سال جاری قیمتی در حدود ۵۰۰۰ دلار را تخمین می‌زنم ولی مسیری با رشد بسیار سریع‌‌تر را در ادامه‌‌ی کار پیش‌‌بینی می‌‌کنم 

ibm

در حین مصاحبه، لاند از همکاری IBM با استلار (Stellar) هم می‌‌گوید و به استفاده از دارایی‌‌های محلی شبکه برای شبکه‌‌ی پرداخت فرامرزی IBM اشاره می‌‌کند که نام آن وایر جهانی بلاک چین‌‌ (Blockchain World Wire) یا به اختصار BWW است. همان طور که پیش‌‌تر گزارش دادیم، شرکت IBM ارز استلار را هم به عنوان ارز واسطه و هم در قالب کارمزد تراکنش در BWW استفاده می‌‌کند.

لاند در این مصاحبه اشکار کرد که شرکت IBM قصد دارد با چند دارایی دیجیتالی دیگر هم کار کند و به باور صاحبان شرکت:

باید یک اکوسیستم از رمز ارزهای گوناگون وجود داشته باشد که ابزارهای پرداخت را برای پرداخت‌‌های فرامرزی فراهم می‌‌کند و کسانی که از شبکه استفاده می‌‌کنند باید باید بتوانند به صورت آنی با هم مذاکره نمایند

لاند در ادامه می‌‌گوید:

می‌‌تواند ریپل (Ripple) باشد، می‌‌تواند بیت کوین باشد. در هر صورت به احتمال فراوان از کوین‌‌های پایدار (استیبل‌‌ کوین) هم استفاده شد. حتی امیدواریم به زودی رمز ارزهای بانک مرکزی را هم دربر گیرد.

پیشرفت استلار

لاند از تفاوت میان شبکه پرداخت IBM با شبکه‌‌ی ریپل‌‌نت (RippleNet) ریپل می‌‌گوید و توضیح می‌‌دهد که این غول فناوری به توکن ویژه‌‌ی خودش بسنده نخواهد کرد.

IBM در سپتامبر ۲۰۱۸ شبکه‌‌ی پرداخت BWW خود را از نسخه‌‌ی بتا ارتقاء داد. این شبکه از اکتبر ۲۰۱۷ و آغاز همکاری با استلار کلید خورده بود. نزدیک به یک هفته پیش، یک صرافی بزرگ کانادایی به نام کوین‌‌ اسکوئر (Coinsquare) پس از خرید صرافی غیرمتمرکز ویژه‌‌ی استلار به نام استلاراکس (StellarX) نسبت به این بلاک چین‌‌ ابراز علاقه کرده است.


منبع cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید