خبرها ماینینگ

شرکت ایبنگ بدنبال تولید 400 هزار دستگاه استخراج بیت کوین در سال 2019

ebang-reveals-plans-produce-400000-bitcoin-mining-2019
نوشته شده توسط kazem

ایبنگ (Ebang)، یکی از تولیدکنندگان بزرگ چینی ماینر بیت کوین، قصد دارد ۴۰۰ هزار دستگاه استخراج در سال ۲۰۱۹ تولید کند. طبق گزارشات بدست آمده، در تاریخ ۲۲ فوریه ۲۰۱۹، ایبنگ اعلام کرد که این طرح در سال مالی جاری گسترش چشمگیری خواهد داشت. در حال حاضر، ایبنگ سومین تولیدکننده تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال است.

یکی از دلایل اصلی احتمال بالای پیشرفت ایبنگ در حوزه ساخت دستگاه های استخراج، مشکلات مالی اخیر بیت ماین (Bitmain) است. بیت ماین که در چین نیز مستقر است در حال حاضر رهبر بی چون و چرای چین در تولید سخت افزار استخراج اسیک است.

حمایت از هاردفورک

کنعان (Canaan)، دومین شرکت بزرگ لیست نیز در چین قرار دارد. با این حال، مشکلات زیادی برای برای بیت ماین به وجود آمده است. سال گذشته، این شرکت تصمیم گرفت که مقدار زیادی از وجوه خود را روی بیت کوین کش سرمایه گذاری کند و به طرفداری از اولین کوین فورک شده بیت کوین، خود را از سهام این ارز (بیت کوین) محروم کند.

این اقدام بلافاصله موجب بروز مشکلاتی برای این شرکت شد چرا که بیت کوین کش در بازار نزولی با ضرر همراه بود؛ این ضرر و زیان بعد از هاردفورک خود بیت کوین کش در تاریخ 15 نوامبر 2018 رخ داد. از آن زمان تاکنون، این تولید کننده استخراج چینی همچنان با مشکلات فراوانی درگیر است.

bitcoin-mining

علاوه بر اعلام تعدیل نیرو در اواخر ماه دسامبر، در ماه فوریه گزارش شد که این شرکت 500 میلیون دلار در سه ماهه سوم سال 2018 از دست داده است. در شرایط نامطمئن بازار، ایبنگ تصمیم دارد تا روی ناپایداری شایعه شده کمپانی بیت ماین سرمایه گذاری کند و تولیدات خود را افزایش دهد.

طبق ارقام خود ایبنگ، این شرکت 159 هزار دستگاه استخراج در سال 2017 و بیش از 309 هزار دستگاه در نیمه اول سال 2018 تولید کرد.

ایبنگ اظهار داشت که طی دوره سه ماهه‌‌ای که در 30 سپتامبر 2018 به پایان رسید، در مقایسه با سود ناخالص سه ماهه‌‌ای که در 30 ژانویه 2018 به پایان رسید با کاهش قابل توجهی در درآمد و سود ناخالص مواجه شده است. با این وجود، این طرح همچنان روی افزایش تولید تا 400هزار دستگاه استخراج تمرکز دارد.


منبع bitcoinmagazine

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید