بیت کوین تحلیل

وارن بافت یک متقلب و شارلاتان است، بیت کوین آینده دنیاست

max-keiser-there-is-no-bigger-rat-than-warren-buffett
نوشته شده توسط kazem

مکس کیزر(Max keiser) سخنگو و تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال گفته است که بیت کوین آینده دنیاست و نامه سالانه وارن بافت(Warren Buffett) به سهامداران ثابت می‌‌کند که این غول سرمایه گذاری “یک متقلب و شارلاتان” است. اما ضرر بافت می‌‌تواند به نفع بیت کوین باشد.

بیت کوین آینده ساز دنیا

کیزر روز شنبه اظهار داشت که نامه بافت که سالانه به سهامداران شرکت برکشایر هات اوی (Berkshire Hathaway) ارسال می‌‌شود، این فرد معروف را به عنوان یک متقلب و شارلاتان بی نظیر که به طور کامل به حقه‌‌های حسابداری و کمک‌‌های ملی مالیات دهنده تکیه دارد نشان می‌‌دهد.

کیزر با اشاره به شکست بافت در کنترل اوضاع در سال‌‌های گذشته در ولز فارگو (Wells Fargo) و رسوایی های پیش آمده به خبرگزاری رویترز گفت:

تقلب ‌‌های بافت بی شمار است و به دهه‌‌های گذشته برمی‌‌گردد.

نامه او همچنین نشان داد که برکشایر هات اوی سال گذشته شروع به باز خرید سهام شرکت‌‌های خود کرد. بازخرید این امکان را برای یک شرکت فراهم می‌‌کند که بتواند قیمت سهام خود را افزایش دهد و به طور کلی به عنوان نشانه‌‌ای از کم ارزش شمردن سهام شرکت شناخته می‌شود. و تا زمانی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار به این اقدام چراغ سبز نشان دهد، بازخریدها غیرقانونی بوده و به عنوان یک روش دستکاری بازار در نظر گرفته شدند.

کیزر در ادامه گفت:

این یک تقلب خالص است. تنها هدف آن تقلب در حسابداری به نفع منافع خودی‌‌هاست.

نامه بافت تا آنجا پیش رفت که طلا را کوبید و این فلز جادویی را به عنوان یک انتخاب سرمایه گذاری نامناسب مسخره کرد. کیزر گفت:

داستان واقعی بررسی جزئی‌‌تر طلا و درک این موضوع است که موفقیت بافت کاملا توسط یک رابطه دوستانه با وال استریت و بانک مرکزی فدرال که به او امکان دسترسی نامحدود به اعتبار با نرخ صفر درصد را می‌‌دهد صورت گرفت.

سرمایه بشر

سالهاست که بافت بیت کوین را با استفاده از تشبیه آن به مواردی اعم از مرگ موش و دارایی‌‌ که هیچ چیزی ایجاد نمی‌‌کند به طور عمومی مورد انتقاد قرار داده است.

کایزر سرمایه داران وال استریت را تحت انتقادات تند خود قرار داد و گفت:

حق با اوست. و هیچ موش بزرگتری از وارن بافت وجود ندارد….جهان از خواب بیدار می‌‌شود. طرح‌‌های پانزی بافت آشکار خواهد شد و سرمایه ها به سمت بیت‌‌کوین و طلا حرکت می‌‌کنند.

قیمت بیت کوین که از قیمت 20,000 دلار خود در سال 2017 به 3500 دلار افت پیدا کرده است، پس از انتشار نامه بافت بیش از 100 دلار افزایش یافت. کایزر در انتهای سخنان خود گفت:

من اولین پیش بینی خودم از قیمت بیت کوین را وقتی 1 دلار بود در گزارش کیزر در سال 2011 ارائه دادم … خواهیم دید که بیت کوین به 100هزار دلار می‌‌رسد و تمام پول‌‌های فیات بی ارزش دنیا را می‌‌بلعد و پایانی برای شارلاتانی مثل وارن بافت می‌‌شود.


منبع bitcoinist[/su_button]

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید