خبرها

روسیه استفاده‌ی غیرقانونی از ارز دیجیتال ها را به لیست جرائم مربوط به پولشویی اضافه کرد.

روسیه استفاده‌ی غیرقانونی از ارز دیجیتال ها را به لیست جرائم مربوط به پولشویی اضافه کرد.
نوشته شده توسط ali ahmadi

طی خبر منتشر شده روز سه‌شنبه ۲۶ام فوریه، دادگاه عالی روسیه هرگونه استفاده‌ی غیرقانونی از ارز دیجیتال ها را به لیست جرائم جنایی مربوط به پولشویی اضافه کرده است. دادگاه مذکور این اصلاحات قانونی جدید را در قبال حکم ضد پولشویی جولای ۲۰۱۵ صادر کرده است. این توضیحات مربوط به مقالات قانون کیفری روسیه است که به قانونی شدن اموال به دست آمده از طریق روش‌های خلاف اختصاص یافته است.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال چیست؟

براساس گفته‌های الکساندر چرووتکین قاضی که در رابطه با این تغییرات اظهار نظر کرده است، پس از گذشته سه‌ سال از تصویب این حکم، رمزارزها به شکل گسترده‌ای توسط خلافکاران مورد استفاده قرار گرفته‌اند. وی برای اثبات حرف‌های خود به چند پرونده اشاره کرد که طی آن افراد خلافکار و فروشنده‌ی مواد مخدر اقدام به تبدیل رمزارز به ارز فیات کرده‌اند. آقای چرووتکین در نهایت به این نتیجه رسید که مقامات قانونی باید این تکنولوژی جدید را مورد بررسی قرار داده و قوانین جدیدی برای آن ارائه نمایند.

روسیه استفاده‌ی غیرقانونی از ارز دیجیتال ها را به لیست جرائم مربوط به پولشویی اضافه کرد.

از این پس رمزارزهای بدست آمده از طریق جرم و جنایت و سپس تبدیل آن‌ها به ارز فیات، به عنوان پول‌شویی در نظر گرفته شده و به عنوان یک جرم کیفری با آن برخورد می‌شود.

به هرحال، دادگاه عالی روسیه از ارائه‌ی هرگونه تعریف قانونی برای رمزارز اجتناب کرده است، زیرا اصطلاحات مربوط به این صنعت هنوز توسط دولت روسیه معرفی نشده است. علاوه بر این، روند تبدیل ارز دیجیتال ها به ارز فیات نمی‌تواند به تنها جرم اعلام شود، بنابراین دادگاه ابتدا باید ثابت کند که دارایی‌های دیجیتال موجود در پرونده به وسیله‌ی فعالیت‌های خلافکارانه به دست آمده است.

بیشتر بخوانید: انواع ارز دیجیتال

براساس گفته‌های چرووتکین، اصلاحات قانونی مذکور به منظور تطبیق با توصیه‌های گروه‌ ویژه‌ی اقدامات مالی بین‌المللی در رابطه با فرایند‌های پولشویی، انجام شده‌اند. قرار است که  به عنوان بخشی از اقدامات نظارتی خود، یک بازدید و سفر از پیش برنامه‌ریزی شده به روسیه داشته باشد.

لایحه‌ی ارز دیجیتال روسیه که مراحل بازخوانی اولیه‌ی خود را در ماس ۲۰۱۸ پشت سر گذاشته،‌ از آن زمان تا به امروز برای ویرایش و بازبینی‌های بیشتر پس فرستاده شده است. در اواخبر ماه ژانویه رئیس مجلس نمایندگان پارلمان روسیه از قانون‌گذاران خواست تا کار بر روی لایحه‌های مربوط به اقتصاد دیجیتال را تسریع کنند. بحث و بازبینی مربوط به لایحه‌ی رمزارزی برای ماه مارس برنامه‌ریزی شده است.

علاوه بر این، پارلمان روسیه در نظر دارد تا پیشنهاد ساخت یک ارز دیجیتال دولتی با پشتوانه‌ی نفت را ارائه نماید. این ارز دیجیتال به نوعی یادآور ارز دیجیتال ملی دولت ونزوئلا با نام پترو(Petro با نماد PTR) است که در ماه فوریه‌ی سال گذشته معرفی شد و نتوانست به موفقیت برسد.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید