خبرها

دستور پوتین به دولت جهت تصویب مقررات رمز ارزها تا اول ژوئیه ۲۰۱۹

دستور پوتین به دولت جهت تصویب مقررات رمز ارزها تا اول ژوئیه ۲۰۱۹
نوشته شده توسط kazem

در روز 27 فوریه از وبسایت رسمی پرزیدنت پوتین سندی منتشر شد که در آن به دستورالعمل مجلس فدرال، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، مهلت دیگری را برای دولت به منظور تصویب مقررارت صنعت دارایی های دیجیتال صادر کرده است.

ذر این سند رئیس جمهور  به دولت دستور داده است تا مقررات مربوط به رمزارز ها را تا اول ژوئیه ۲۰۱۹ به اجرا در آورد. رئیس جمهور، نهایی شدن این موضوع را از شورای فدراسیون و دومای روسیه ظرف بهار جاری در سال ۲۰۱۹ خواسته است.

به طور خاص، این سند مستلزم اتخاذ قوانین فدرال که هدف آن توسعه اقتصاد دیجیتالی شامل حقوق دیجیتالی شهروندی است، میباشد. قانون مزبور می بایست در برگیرنده یک چارچوب قانونی برای دارایی های مالی دیجیتال و همچنین جذب منابع مالی بیشتر بر اساس فناوری های دیجیتال باشد.

قوانین استخراج ارزهای دیجیتال

دستورالعمل اخیر پرزیدنت پوتین همچنان انعکاس دهنده بیانیه قبلی ایشان به دولت مبنی بر ضرورت تنظیم مقررات در خصوص معاملات بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، ICO ها و عملیات استخراج تا جولای ۲۰۱۸ می باشد.

در همین راستا پارلمان روسیه در اولین مطالعه خود در ماه مه ۲۰۱۸ قوانین رمز ارزها را تصویب کرد، با این حال در پاییز همان سال عبارات مرتبط با رمز ارزها به حقوق دیجیتال تغییر نام داد.

اخیرا گزارش شده که دومای روسیه قصد دارد تا در ماه مارس طی بازنگری جدید قوانین مربوط به کریپتوکارنسی را به تصویب برساند. البته گفتنی است پیش از این وزیر دادگستری روسیه طی اظهار نظری گفت:

مادامی که ارزهای رمزنگاری شده نتواند بعنوان یک روش پرداخت در کشور مورد استفاده قرار گیرد، ضرورتی به قانون گذاری در این خصوص دیده نمی شود.


منبع cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید