خبرها

مهلت ۴هفته‌‌ای به دولت هند جهت تنظیم مقررات ارزهای رمزنگاری شده

cryptocurrency-regulation
نوشته شده توسط kazem

پایگاه خبری محلی Inc42 در تاریخ 25 فوریه اعلام کرد که طبق گزارشات بدست آمده، دادگاه عالی هند ۴ هفته به مقامات هند مهلت می‌‌دهد تا سیاست‌‌های تنظیم مقررات و نظارت ارزهای رمزنگاری شده را ارائه دهند.

در این مقاله آمده است که اگر دولت هند در عرض این 4 هفته یک چهارچوب نظارتی ارائه نکند، دیوان عالی می‌‌تواند نتیجه نهایی قضاوت خود را اعلام کند.

در این جلسه دادرسی، دادگاه برای آخرین بار به اتحادیه هند فرصت داد تا به توسعه قوانین کریپتو بپردازند و تأکید کرد که پس از آن، دادگاه برگزاری جلسات دادرسی پرونده‌‌های مرتبط با کریپتو از جمله احزابی که خواستار نقض بخشنامه کریپتو منتشر شده توسط توسط بانک مرکزی هند (RBI) هستند را متوقف خواهد کرد.

cryptocurrency-regulation

بخشنامه RBI، که در اوایل آوریل 2018 منتشر شد بانک‌‌ها را از ارائه خدمات به هر شخص یا کسب و کاری که با کریپتو سروکار دارد منع می‌‌کند. این بخشنامه متعاقباً توسط دادگاه عالی دهلی که ادعا کرد که تصمیم RBI برای جلوگیری از کار با کسب و کارهای ارزهای رمزنگاری شده، قانون اساسی را نقض می‌‌کند، مورد ارزیابی قرار گرفت، در حالی که دادگاه عالی، حتی پس از دادرسی به یک سری از درخواست‌‌ها، ظاهراً همچنان از ممنوعیت RBI حمایت می‌‌کند.

با وجود اینکه RBI نظری منفی در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال دارد، بانک مرکزی از برنامه‌‌های خود برای ایجاد پول دیجیتال بانک مرکزی تحت پشتیبانی روپیه هند (INR) در اوت 2018 خبر داد، اما پس از آن برنامه‌‌های خود را برای انتشار CBDC در ژانویه 2019 متوقف کرد. در همین حال، یک کمیته دولتی هند اخیراً گزارشی را منتشر کرده است که موجب شدت گرفتن نگرانی‌‌ها در مورد تأثیر کریپتوکارنسی‌‌ها روی ارز فیات محلی در صورت استفاده از کریپتو برای انجام پرداخت‌‌ها شد.

از سوی دیگر، در یکی دیگر از گزارش‌‌های کمیته دولتی آمده است که رمزارزها باید در کشور قانونی شوند و تاکید شده است که عموم مردم توافق دارند که کریپتوکارنسی نمی ‌‌تواند به عنوان یک ارز کاملا غیرقانونی رد شود.


منبع bitcoin.com

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید