خبرها

فیسبوک به دنبال فرصت برای عرضه ارز دیجیتال خود

new-york-times-facebook-reportedly-shopping-facebook-coin-to-crypto-exchanges
نوشته شده توسط kazem

خبرگذاری نیویورک تایمز در 28 فوریه مقاله ای منتشر کرد که آن بیان می کند فیسبوک امیدوار است در مقطعی که بیت کوین رو به افول گذاشته، به موفقیت دست یابد.

نشریه تایمز از گردهم آوری چندین نقل قول از تعدادی منابع ناشناس، اظهار میدارد که فیسبوک بدنبال یکپارچه سازی سیستم پرداخت ارز دیجیتال از طریق این پیام رسان می باشد.

بدیهی است فیسبوک قصد دارد تا با بازسازی و بازنگری زیرساخت های خود و تجمیع سه اپلیکیشن خود یعنی واتس آپ، مسنجر و اینستاگرام تحت یک فضا به ارائه ارز دیجیتالی خود با ۲/۷ میلیارد مخاطبش همت گمارد.

یادداشت تایم اشاره داشت که فیسبوک کوین بر اساس یک سیستم پرداخت رمزنگاری شده مبتنی بر سیستم پیام رسانی کار خواهد کرد، ایده ای که پیش از این توسط چندین غول بزرگ پیام رسان نظیر کاکائو تاک (Kakao) کره جنوبی، لاین ژاپن و تلگرام روسی دنبال شده است.

از منظر تایمز پروژه ارز رمزنگاری شده فیسبوک به رهبری دیوید مارکوس، رییس سابق پی پال و در زمان کوتاهی بعد از عرضه ۱/۷میلیارد دلاری توکن TON (ارز تلگرام)، کلید خورد.

facebook-coin

به نقل از سه منبع ناشناس، فیسبوک با استخدام ۵۰ مهندس به توسعه ارز دیجیتالش پرداخته است، بطوریکه این 50 نفر در دفتری با امنیت و حفاظت و دسترسی جدا از سایر کارمندان به این امر مشغول می باشند.

فیسبوک به دنبال استخدام 20 کارشناس تراز اول دیگر برای پیوستن به تیم بلاک چین خود می باشد.

قابل ذکر است بنا به نقل قول 5 منبع ناشناس که مدعی بودند در جریان فرایند توسعه این پروژه هستند، به احتمال زیاد ارز فیسبوک از نوع استیبل کوین مبتنی بر ارزش سه ارز فیات از سه کشور و نه تنها یک کشور خواهد بود.

براساس گزارش نیویورک تایمز، مساله تمرکز و اینکه چقدر فیس بوک اجازه می‌دهد تا تراکنش ‌های دیجیتالی آن غیر متمرکز باشند، همچنان قابل بحث باقی می‌ماند.

علاوه بر این، تایمز به نظرات متخصصان این حوزه اشاره می‌کند که استدلال می‌کنند که فیس بوک به احتمال زیاد با محدودیت‌های فنی و چالش های تنظیم مقررات مواجه است که ارزهای دیجیتال قوی مانند بیت کوین را نیز احاطه کرده‌است.

بنا بر شواهد به نظر میرسد انتشار ارز دیجیتال فیسبوک در نیمه اول سال 2019 انجام گیرد.


منبع cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید