بیت کوین خبرها

ترک ها بیشترین ارز های رمرنگاری شده اروپا را دارند

turkey-cryptocurrency
نوشته شده توسط kazem

ملتم دمیرورز (Meltem Demirors) سرمایه‌گذار ارز‌های رمزنگاری‌شده و مدیر ارشد اجرایی کوین‌شیرز (CoinShares) در حساب تویتری خود نوشت که ترک ها(turk people) بیشتر از هر کشور دیگر اروپایی ارز دیجیتال دارند. خانم دمیرورز به زبان تورکی صحبت می کند.

با توجه به توییت های منتشره  واضح است که خانم دمیرورز به ترک بودنش می بالد. بر اساس یافته های ING، چیزی بالغ بر ۱۸٪ از ترک ها ارزهای رمزنگاری شده دارند که این رقم از میانگین ۹٪ کشورهای اروپایی، بسیار بالاتر است. خانم دمیرورز در همین راستا به استارتاپ ها و سرمایه گذاران ترک ادای احترام میکند. اما سوال اساسی این است که چه چیزی باعث استفاده بیشتر تورک ها از ارزهای رمزنگاری شده است؟

اول اینکه ارز رایج کشور لیر است با این حال بیت کوین حتی با وجود نوسان مورد مقبولیت مردم ترکیه قرار دارد، علیرغم ثبت رکورد کاهش بی‌سابقه بیت کوین در ماه نوامبر گذشته، حجم مبادلات تجاری در بازارهای ترکیه به میزان ۳۷ درصد افزایش یافت.

بحران لیر ترکیه که در تابستان گذشته رخ داد باعث کاهش ارزش دارایی بسیاری از خانواده‌های ترک شد، بطوریکه آن‌ها حقوق بازنشستگی و سرمایه‌گذاری خود را بطور قابل‌ توجه ی به بیت کوین تبدیل کردند.

اگرچه در مورد کشوری نظیر ونزویلا صحبت نمی کنیم، اما لیر ترکیه در روز ۱۰ اوت سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۲۰ % از ارزش خود را طی یک روز از دست داد. ترکیه  ممکن است یک طوفان تمام عیار برای کریپتوکارنسی ایجاد کند.

بیشتر بخوایند: آفریگای جنوبی برترین کشور ارزهای دیجیتال سال 2108

با افول شاخص های اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی، جای هیچگونه شگفتی نیست اگر ترکیه را در مالکیت کریپتوکارنسی پیشرو ببینیم، چنانکه در توئیت مالک وبسایت Bitcoin.org در ماه اوت درخصوص افزایش موج عظیم ترافیک از سوی سرمایه گذاران تورک شاهد این مساله بوده ایم.

به گفته امین‌گان‌ سیرر (Emin Gun Sirer) پروفسور علوم رایانه دانشگاه کورنل، فرهنگ علاوه بر اقتصاد شکننده و نرخ تورم لیر، نقش بزرگی در اشتها و اشتیاق ترکیه برای پذیرش بیت کوین بازی می‌کند.

ایشان افزود:

کشور نه تنها جمعیتی بسیار جوانتر از بقیه اروپا دارد، بلکه به ویژه برای قبول تکنولوژی جدید شرایط باز است. علاوه بر این، طرح های مالی با حاشیه سود بالا به طور طبیعی برای ترک ها جذاب است. این به این معنی است که مالکیت بالای رمز ارزها توسط ترک ها، نه تنها به عنوان یک وسیله پرداخت، بلکه به عنوان یک دارایی سوداگرانه قلمداد میگردد.

با اینکه اردوغان، ارزهای رمزنگاری شده را در کشور غیرقانونی اعلام نکرده است. با این حال، او سعی کرده‌ است شهروندان را متقاعد کند به جای آنکه از بیت کوین استفاده کنند، دلارهای خود را به لیر تبدیل کنند. مقامات مذهبی نیز حکم دادند که مسلمانان نباید در ارز دیجیتال تجارت کنند.


منبع bitcoinist

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید