اتریوم خبرها

آپدیت شبکه سنت پترزبورگ و کنستانتینوپول

Ethereum-ETH-hardfork-Constantinople
نوشته شده توسط kazem

از ماه ها پیش کابران منتظر بروزرسانی شبکه اتریوم بودند که بنا به دلایلی که در پست های گذشته ذکر کردیم این آپدیت های به تاخیر افتاده بودند که توسعه دهندگان اتریوم وعده تحقق این آپدیت را هفته پیش داده بودند. در تاریخ 9 اسفند هاردفورک کنستانتینوپول بر روی بلاک 7,280,000 با موفقیت اجرا شد. 

بیشتر بخوانید: بایننس از هاردفورک کنستانتینوپول پشتیبانی خواهد کرد

اتریوم که در چند ماه گذشته جایگاه دومی خود را از نظر ارزش بازار به ریپل داده بود دباره به جایگاه اصلی خودش بعد از بیت کوین برگشته است.

ethereum-hardfork

این هارد فورک، بروز رسانی بزرگی برای بلاک چین اتریوم بود که بهبودهایی در ساختار کارمزدها و راندمان شبکه ایجاد می کند و همچنین راهکارهای مقیاس پذیری نظیر تراکنش های خارج از زنجیره را به ارمغان می آورد.

این بروز رسانی برای انتقال از اتریوم به اتریوم 2,0 ضروری است و باعث بهتر و سریعتر شدن آن می شود.

بروز رسانی شبکه سنت پترزبورگ و کنستانتینوپول

علاوه بر بروز رسانی کنستانتینوپول، شبکه اصلی اتریوم شاهد بروزرسانی دیگری با نام سنت پترزبورگ بود که پس از به تاخیر افتادن هارد فورک کنستانتینوپول و پیدا شدن آسیب پذیری امنیتی در پروپوزال بهبود اتریوم 1283 معرفی شد.

تنها هدف بروز رسانی سنت پترزبورگ این بود که پروپوزال بهبود اتریوم 1283 را پاک کند. همه چیز طبق برنامه ریزی پیش رفت و این آپدیت ها در حال حاضر بر روی شبکه اصلی اتریوم می باشند.

این بروزرسانی مقولبیت داشته است؟

اگرچه این بروز رسانی ها موفق بودند، با این حال اطلاعات سایت Ethernodes.org نشان می‌دهد که تمام کاربران اتریوم این بروز رسانی ها را نپذیرفته اند. برای مثال، فقط 28,2 درصد کلاینت های گث (Geth) و پریتی (Parity)، نسخه های سازگار با کنستانتینوپول اتریوم را اجرا می‌کنند.

با این حال جای نگرانی نیست، زیرا این بروز رسانی هنوز بسیار جدید و نوظهور است و کلاینت ها و کاربران اتریوم در ابتدای امر محتاط و گوش به زنگ می‌باشند تا از هرگونه باگ در این بروز رسانی اجتناب کنند.

ethereum-update

در مجموع موفقیت بروز رسانی کنستانتینوپول اتریوم، باری از دوش بسیاری از افراد برداشت زیرا پیش بینی می‌شد که این هارد فورک مجددا مانند موارد کذشته به تاخیر بیافتد.

بسیاری افراد منتظر تغییرات قیمت بعد از این بروزرسانی ها بودند که بر خلاف میل آنها قیمت اتریوم به این بروز رسانی ها واکنش نشان نداد و حدود ۱۳۶ الی ۱۳۷ دلار ثابت ماند.


منبع investinblockchain

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید