خبرها

تایلند استفاده از 4 ارز رمزنگاری شده را در کشور پذیرفت

Thailand-Now-Has-4-Approved-Cryptocurrencies
نوشته شده توسط kazem

بنابر گزارش ها کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند خبر از چهار ارز رمزنگاری‌ شده تایید شده داد که افراد می‌توانند از این ارزها برای انجام دادوستد در کشور تایلند استفاده کنند. هرچند که بخش قانون‌گذاری مواردی ازجمله نقدینگی بازار کافی و موردنیاز و سیستم غیرمتمرکز با طراحی مناسب را نیز در نظر گرفته است.

به گفته این کمیسیون در حال حاضر این چهار ارز رمزنگاری‌شده مورد تایید عبارت‌اند از:

  1. بیت‌کوین
  2. اتریوم
  3. ریپل
  4. استلار

البته رگولاتور این حوزه به خوبی مشخص کرده که مورد تایید بودن این ارزها بدان معنا نیست که بتوان از آنها برای پرداخت وام و بدهی نیز استفاده کرد.

روزنامه بانکوک پست توضیح می‌دهد که ضابطه و معیار اصلی که کمیسیون برای ارزهای رمزنگاری‌شده اعلام کرده شامل نقدینگی مناسب بازار، سیستم غیر متمرکزی که به خوبی طراحی شده باشد و اینکه امکان خرید این ارزها توسط یکدیگر نیز وجود دارد.

گویا این لیست ارائه‌شده جایزگین لیست قدیمی‌تری است که ژوئن سال گذشته اعلام شد و نام برخی از ارزهای رمزنگاری‌شده از این لیست خط زده شد.

صرافی و کارگزاری معتبر

این کشور در حال حاضر سه صرافی رمزنگاری‌شده مجاز و یک کارگزاری فعال در این حوزه دارد. ماه ژانویه کمیسیون بورس و اوراق بهادار به شرکت‌های حوزه رمزنگاری‌شده‌ای که قبل از مقررات‌گذاری این حوزه، شروع به فعالیت کردند، مجوز داد.

این سه صرافی مجاز عبارت‌اند از

  • صرافی بیت‌کوین (Bitcoin Exchange)
  • صرافی آنلاین بیت‌کاب (Bitkub ) 
  • صرافی ساتنگ (Satang) 

تنها کارگزار رسمی این حوزه هم کوینز (Coins Th) نام دارد.

درخواستی که برای ارائه مجوز به صرافی‌های این حوزه توسط طرافی دیجیتال آسیای جنوبی کش۲کوین (Cash2coin) و کوین اسِت (Coin Asset) ابتدا رد شد اما به گفته این کمیسیون، این رد شدن به این معنا نیست که این صرافی‌ها حق و امتیاز دریافت مجوز در آینده را نخواهند داشت.

به تازگی شرکت بیت‌پوینت ژاپن (Bitpoint) اعلام کرد که از سمت کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند چهار مجوز برای شروع فعالیت صرافی رمزنگاری‌شده بیثرب (Bitherb) این شرکت، که در واقع شعبه تایلندی این شرکت است، را دریافت کرد.


منبع News.Bitcoin

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید