خبرها

رشد ۱۹۰ درصدی معاملات ایرانیان در لوکال بیت کوین

رشد ۱۹۰ درصدی معاملات ایرانیان در لوکال بیت کوین
نوشته شده توسط kazem

در هفته‎ی اخیر، حجم معاملات معاملات ارز دیجیتال در بازار لوکال بیت کوین کشورهای ایران و اندونزی و همچنین کشورهای امریکای لاتین مانند ونزوئلا، دومنیکن و کلمبیا رشد بسیار چشمگیری داشته و در برخی از این بازارها شاهد ثبت رکوردهای جدیدی در حجم معاملات بیت کوین بوده‌ایم.

بازارهای همتا به همتا (P2P) در هفته‎ی اخیر، شاهد افزایش قابل ملاحظه‎ی ۳ برابری در فعالیت‎های تجاری ایران و اندونزی بوده‎اند. همچنین حجم مبادلات لوکال بیت کوین در هفته‎ی گذشته، در بازارهای منتخب امریکای لاتین نیز رشد قابل ملاحظه‌ای یافته است؛ به‎طوری که جمهوری دومینیکن، کلمبیا و ونزوئلا برخی از بزرگ‎ترین معاملات خود را در این هفته به ثبت رسانده اند.

رشد ۱۹۰ درصدی معاملات P2P ایرانیان در یک هفته 

در طول هفته‎ی منتهی به ۲۳ فوریه، معاملات محلی بیت‎کوین بین ریال ایرانی (IRR) و بیت کوین، تقریباً ۳ برابر شد که نزدیک به ۳۴٫۵۶ میلیارد ریال (تقریباً ۱۳۷۰۰۰ دلار) افزایش در رقم داد و ستد در یک دوره‎ی ۷ روزه را نشان می‎دهد. این هفته هشتمین هفته‎ از لحاظ رکوردها، از زمانی‎ است که توسط ارز فیات اندازه‎گیری می‎شود.

iranian-localbitcoins-volume-gains-190-week-over-week 

چنانچه اندازه‎گیری توسط کریپتو را لحاظ کنیم، این هفته نهمین هفته‎ی پرقدرت در تاریخ بازار با حجم داد و ستد حدود ۶۷ بیت کوین و نزدیک به ۱۵۰% افزایش نسبت به رقم ۲۷ بیت‎کوین در هفته‎های پیش است.

iranian-localbitcoins-volume-gains-190-week-over-week

رشد ۲۰۰۰ درصدی فعالیت‎های تجاری اندونزی در ۲ هفته 

حجم داد و ستد بیت کوین بین روپیه‎ی اندونزی و بیت کوین، در هفته‎های اخیر شاهد افزایش قابل ملاحظه‎ای بوده و هفته‎ی منتهی به ۲۳ فوریه با معامله‎ی ۱۳۰ بیت کوین یا ۶٫۵ میلیارد روپیه‎ی اندونزی (IDR) ، دومین هفته‎ی پر داد و ستد بوده است.

این هفته به دنبال دو هفته افزایش چشمگیر بازارهای P2P اندونزیایی با رکوردی به ارزش ۲۶۲ بیت کوین در طول هفته‎ی منتهی به ۱۶ فوریه ، شامل ۱۵۰ % افزایش نسبت به ۷ روز قبلی‎ست. پس از آن، رکورد بالای ۱۰۲ بیت کوین برای هفته‎ی منتهی به ۹ فوریه به ثبت رسید که شامل بیش از ۹۲۰% افزایش نسبت به هفته‎ی منتهی به ۲ فوریه است.

افزایش مجدد قیمت در بازار لوکال بیت کوین امریکای جنوبی 

بازارهای P2P امریکای لاتین نیز با معاملات بین پسوی دومنیکن (DOP) و بیت کوین که رکورد دومین هفته‌‎ی پر داد و ستد طی اندازه گیری براساس رمز ارز، و افزایش معاملات به میزان ۳۴ بیت کوین را ثبت کرده ، شاهد رشد چشمگیر فعالیت در هفته‎ی اخیر بوده‎اند. هفته‎ی اخیر همچنین طی اندازه‎گیری براساس ارز فیات، با معاملاتی به ارزش ۶٫۶۴ میلیون (DOP) (تقریباً ۱۳۱۰۰۰ دلار) رتبه‎ی هفتمین هفته‎ی پر داد و ستد را به ثبت رسانده است.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال چیست؟

ونزوئلا در معاملات هفتگی بیت کوین طی اندازه‎گیری براساس ارز فیات، با ۲۴٫۴۲ میلیارد بولیوار ونزوئلا (VES) رکورد جدیدی در معاملات لوکال بیت کوین به ثبت رساند. این هفته همچنین با با معامله‎ی نزدیک به ۱۹۶۰ بیت کوین طی اندازه گیری بر اساس رمز ارز، رکورد چهارمین هفته‎ی پر داد و ستد را ثبت کرد.

کلمبیا طی اندازه گیری با رمز ارز و ارز فیات، با معاملاتی به ارزش ۷۰۷ بیت کوین یا ۷٫۹ میلیارد پسوی کلمبیا (COP) رکورد سومین هفته‎ی پر داد و ستد را به ثبت رساند.


منبع coinnewstelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید