بلاک چین خبرها

دانشگاهای که دوره‌‌ آموزشی بلاک چین ارائه می‌‌دهند

blockchain-course
نوشته شده توسط kazem

دوره‌‌ آموزشی بلاک چین در دانشگاه

تکنولوژی بلاک چین در چند سال اخیر چنان پیشرفتی داشته است که در سرتاسر دنیا از آن به عنوان راهگشای مشکلات کوچک و بزرگ استفاده می شود. این فناوری به دلیل امنیت و سرعت زیاد، خواهان زیادی دارد، افرادی که تخصصی در این زمینه دارند به راحتی وارد بازار کار می شوند. جهان تشنه افراد با استعدادی است که در عرصه‌‌های تکنولوژی، تجارت و بازار بلاک چین فعالیت نمایند.

اگر فهرست شغل های مربط با بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده و یا میران داده های گوگل ترند را بررسی کنیم خواهیم دید که این فناوری نوپا که از ظهورش ده سال نمی گذرد چگونه در مقابل سیل عظیمی از درخواست ها و سرمایه های عظیم قرار دارد. برای مثال داده های گوگل ترند نشان از رشد هشت برابر درخواست برای فناوری بلاک چین را نشان می دهد.

همین عوامل باعث شده اند که دانشگاه های زیادی در سراسر دنیا برای پاسخگویی به این میزان از تقاضا، دوره های آموزشی بلاک چین ارائه دهند که امروز قصد داریم در این مقاله 6 دانشگاهی که این امکانات را برای علاقه مندان فراهم آورده است را معرفی کنیم. پس با ارزسل  تا پایان این مقاله همراه باشید.


دانشگاه نیکوزیا قبرس

دانشگاه نیکوزیا که در کشور کوچک خاورمیانه واقع شده، اولین مدرک کارشناسی ارشد در حوزه رمز ارزها در کل جهان را ارائه می‌‌دهد. مرحله نخست این برنامه، به صورت پیش‌‌نیاز انجام می‌‌گردد. ۱۲ جلسه رایگان MOOC در رابطه با رمز ارزها (DFIN-511: آشنایی با ارزهای دیجیتال) توسط رهبران صنعتی مانند آندریاس آنتونوپولوس و آنتونیس پولمیتیس برگزار شد.

دانشگاه نیکوزیا قبرس

اگر دانشجویان علاقه‌‌مند به ثبت نام باشند، این نخستین دوره‌‌ای تلقی می‌‌شود که مطابق با برنامه مدرک کارشناسی ارشد رمز ارز است. مخاطبان هدف این دوره، کارافرینان یا افراد تجاری، کارمندان بانک، وکلا، حسابداران، حسابرس‌‌ها، کارگران اجتماعی، NGO ها ، افراد غیر ذی‌‌النفع، متخصصان توسعه، مقامات رسمی، سیاست‌‌گذاران و دانشمندان رایانه هستند. هزینه کل شهریه این برنامه آموزشی، ۱۲۰۸۰ یورو است.


دانشگاه پرینستون آمریکا

این دوره توسط دانشگاه پرینستون از طریق Coursera در ایالت نیوجرسی ایالات متحده آمریکا برگزار گردیده‌‌است. این دوره، یک دوره آموزشی رایگان است که در ۱۱ هفته به صورت آنلاین برگزار می‌‌شود ولی در پایان هیچ گواهینامه‌‌ای به مخاطب ارائه نمی‌‌دهد.

دانشگاه پرینستون آمریکا

این دوره مسائل زیر را پوشش می‌‌دهد: 

  • بیت‌‌کوین چگونه کار می‌‌کند؟ چه چیزی باعث تفاوت بیت‌‌کوین می‌‌شود؟
  • بیت‌‌کوین چقدر ایمن است؟ کاربران بیت‌‌کوین تا چه حد بی‌‌نام هستند؟
  • چه چیزی قیمت بیت‌‌کوین را تعیین می‌‌کند؟
  • آیا ارزهای رمزنگاری ‌‌شده را می‌‌توان تنظیم و قانونی کرد؟
  • آینده چه چیزی در پی خواهد داشت؟

این دوره ۱۲ ویدئوی درسی آموزشی و ۱۱ اسلاید درسی رایگان دارد. با این که این دوره برای دانشجویان پرینستون در ترم بهار ۲۰۱۵ بوده، اطلاعات آن هنوز هم برای دنیای کریپتو/ بلاک چین معتبر است.


دانشگاه یونیورسیداد اروپای مادرید

دانشگاه مادرید یک دوره کلاس رایگان درباره بیت‌‌کوین و فناوری بلاک چین ارائه می‌‌کند. این دوره با عنوان دیپلم پس از فارغ‌‌التحصیلی بیت‌‌کوین و بلاک چین نامیده می‌‌شود به شرکت‌‌کنندگان درباره نرم‌‌افزارهای بیت‌‌کوینی آموزش‌‌های لازم را می‌‌دهد. این دوره نیازمند هیچ دانش پیشین درباره بیت‌‌کوین نیست اما دانش پایه‌‌ای درباره پایتون و زبان‌‌های یونیکس را نیاز خواهد داشت.

دانشگاه یونیورسیداد اروپای مادرید

این دوره جنبه‌‌های ارزهای رمزنگاری‌‌شده مثل بیت‌‌کوین، قراردادهای هوشمند، فناوری‌‌های دفترکل توزیع شده و سیستم‌‌های توافقی را پوشش می‌‌دهد. برای خلاصه‌‌کردن موضوعات پراکنده رمز ارز‌‌ها، آن‌‌ها فقط موارد استفاده بیت‌‌کوین و اتریوم را توضیح می‌‌دهند.


دانشگاه دوک آمریکا

دانشگاه دوک یک دوره با عنوان بلاک چین و نوآوری برای دانشجویان قبل از فارغ‌‌التحصیلی خود ارائه می‌‌کند که رایگان می‌‌باشد. این دوره با گروهی از دانشجویان، افراد حرفه‌‌ای و پروفسورها از طرف آزمایشگاه بلاک چین دوک دانشگاه دوک، برگزار می‌‌شود.

دانشگاه دوک آمریکا

این کلاس هر دوشنبه برگزار شده و قصد آن دادن انگیزه به دانشجویان برای کشف این فناوری جدید می‌‌باشد. این کلاس گردهمایی‌‌ها، رویدادها، مباحثه‌‌ها و سمینارهایی را تنظیم می‌‌کند که در آن درباره فناوری بلاک چین، کریپتوگرافی، ارزهای رمزنگاری‌‌شده و موارد استفاده غیرمالی بلاک چین بحث می‌‌شود.


دانشگاه کالیفورنیا، برکلی، آمریکا

یو سی برکلی واحدی تحت عنوان بلاک چین در برکلی برگزار می‌‌کند که توسط دانشجویان اداره شده تا بتواند ارتباطی بین ارزهای رمزنگاری‌‌شده/ بلاکچین با توده‌‌های عمومی برقرار کند. این دوره هیچ مدرک یا گواهینامه‌‌ای نمی‌‌دهد، اما یادگیری این فناوری جدید بسیار ساده‌‌تر خواهد شد.

blockchain-at-berkeley

آن‌‌ها کارگاه، سمینار و رویدادهایی را تنظیم می‌‌کنند و هر یکشنبه گردهمایی‌‌هایی برای بحث درباره برخی از وایت پیپرهای صنعت بلاکچین وجود دارد. همچنین آن‌‌ها یک سیاست سختگیرانه برای حضور در کلاس دارند و دانشجویانی که حضور همیشگی نداشته باشند را حذف می‌‌کنند.


دانشگاه Bahcesehir ترکیه

ترکیه نیز اولین مرکز بلاکچین در سطح دانشگاه را در شهر استانبول و در دانشگاه Bahcesehir به منظور نزدیک کردن شکاف تخصصی بلاک چین تاسیس کرد.

دانشگاه پرینستون آمریکا
به گفته مدیر این مرکز، این مجموعه قرار است مهمترین مرکز تحقیقات و توسعه و نوآوری در ترکیه باشد که در آن مطالعات علمی و نشریات مربوط به حوزه فناوری بلاک چین شکل گیرد.


منبع blockchainbitcoins

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید