خبرها

آبراهام متیوز: ارزهای دیجیتال را نمی‌توان قانون‌گذاری کرد

آبراهام متیوز: ارزهای دیجیتال را نمی‌توان قانون‌گذاری کرد
نوشته شده توسط ali ahmadi

آبراهام سی متیوز که خود را به‌صورت «وکیل مدافع در دادگاه عالی هند و یک حسابدار خبره» معرفی می‌کند، در دادگاه عالی هند، همچنین برخی محاکم دهلی تجربه دارد. وی با انتشار مقاله‌ای با نام Money Control در روز دوشنبه، نظر خود را در زمینه‌ی ارزهای دیجیتال و تلاش دولت هند در قانون‌گذاری این حوزه، اعلام کرد. بر اساس اظهارات وی:

ارزهای دیجیتال را به دلیل ماهیتشان نمی‌توان قانون‌گذاری کرد… دادگاه عالی باید در برابر ورود به این قضیه مقاومت کند.

وی افزود: «هیچ شکی وجود ندارد که ارزهای دیجیتال مطابق استدلال طرفداران اولیه‌ی خود مورد استفاده‌ی گسترده قرار نگرفته‌اند. متیوز درحالی که تکنولوژی بلاکچین را تحسین می‌کند، معتقد است که این تکنولوژی متوقف شده است «انقلابی که بلاک چین نامیده می‌شود، شکست خورده است.»

وی با اعلام این موضوع که قانون‌گذاری ارزهای دیجتال را به دلیل احتمال «پایین» بازیابی و یا کشف جرم در زمان هک صرافی نمی‌توان اجرا کرد. او تاکید کرد که «الزامات دولت‌ها می‌تواند این حقیقت را تغییر دهد.»

بیشتر بخوانید: ارزهای دیجیتال چیست؟

او با توضیح این که چگونه بانک رزرو هند(RBI)، بانک‌ها را از انجام معاملات با اشخاصی که با ارزهای دیجیتال معامله می‌کنند منع کرده است، افزود:

متاسفانه این موضوع فراتر از محدوده‌ی اختیارات بانک مرکزی است. شما نمی‌توانید چیزی را که کنترلی بر روی آن ندارید، قانون‌گذاری کنید.

او ادامه داد: «این جمله بدان معنا نیست که ارزهای دیجیتال باید غیر قانونی اعلام گردند. باید متناسب با ماهیت(جدید) این حوزه با آن رفتار کرد. به کاربران اجازه‌ی بررسی این حوزه داده شود. با این حال، اعطای مشروعیت قانونی و یا نظارتی نه‌تنها بی‌فایده، بلکه احمقانه است.»

آبراهام متیوز: ارزهای دیجیتال را نمی‌توان قانون‌گذاری کرد

جامعه خواستار قانون‌گذاری در موافقت با حوزه‌ی ارزهای دیجیتال است

در همین حال، فعالان این صنعت، خواستار قوانین موافق در این حوزه هستند. کمپینی که توسط نیشال شتی مدیرعامل صرافی ارزهای دیجیتال Wazirx راه‌اندازی شده است وارد روز ۱۲۴ام خود شده است. وی در گذشته اظهار کرده بود که «این کمپین هر روز صدها بار توئیت مجدد و لایک می‌شود، همچنین هزاران دفعه بازدید می‌گردد.»

تعدادی از قانون‌گذاران هندی در ماه فوریه در نشست بلاک چین گرد هم آمدند. قانون‌گذاری رمزارزها در میان موضوعات مورد بحث قرار گرفت، شرکت کنندگان موافقت کردند که «تا پایان دوره‌ی مالی جاری، مقررات پیاده‌سازی گردند.»

بیشتر بخوانید: تفاوت ارز دیجیتال و رمز ارز چیست؟

تعدادی از پیشنهادات برای ایجاد چهارچوب قانونی برای رمزارزها به دولت ارائه شده است. وزیر دارایی هند درماه ژانویه از شرکت‌ حقوقی Nishith Desai Associates دعوت کرد تا پیشنهاد‌های خود را در این زمینه ارائه نماید. در ماه گذشته، انجمن شرکت‌ نرم‌افزار و خدمات (Nasscom) با انتشار گزارشی خواستار کسب اطمینان قانونی در این حوزه شده است.

دادگاه عالی هند در هفته‌ی گذشته به دولت چهار هفته فرصت داد تا قوانین خود را در حوزه‌ی رمزارزی ارائه کند. دولت در همان زمان به این دادگاه اعلام کرد که تهیه‌ی پیش نویس در مراحل نهایی تدوین قرار دارد.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید