بیت کوین ماینینگ

سود استخراج بیت کوین افزایش یافت

bitcoin-mining-revenue-increase
نوشته شده توسط kazem

در سال گذشته قیمت بیت کوین کمی بالا بود و همین عامل سبب شده بود تا تعداد زیادی مراکز ماینینگ بیت کوین در سرتاسر دنیا شکل گیرد، این مراکز غول آسا استخراج بیت کوین بیشترین توان مصرفی شبکه را تامین می کردند از این رو باعث کاهش سود استخراج می شدند، اما با گذشت یک سال قیمت بیت کوین نسبت قیمت میانگین خود در سال های پیش بیش از 50 در صد کاهش یافته است به طوری که در کمترین مقدار خود به نزدیکی های سه هزار دلار نیز رسید.

سود استخراج بیت کوین

ظبق گزاش های که گروه تحقیقاتی بلاک چین دیار (Diar ) منتشر کردند در ماه های اخیر با کاهش قیمت بیت کوین، بسیاری ای مزاکز ماینینگ بیت کوین تعطیل شده اند یا به قرارداد های استخراج خود پایان داده اند. جدیدترین گزاش‌ها حکایت از آن دارد که درآمد استخراج‌کننده‌ها مجددا روند افزایشی پیدا کرده است. 

افزایش درآمد، پس از چندین ماه از بدترین دوران تاریخ استخراج بیت‌کوین دیده شد. طبق آمارهای دیار، درآمد استخراج در ماه گذشته‌ی میلادی، به پایین‌ترین نقطه در 19 ماه گذشته رسید. در آن مدت، تنها به ارزش 195 میلیون دلار بیت‌کوین استخراج شد که 10 درصد از ماه قبل، کمتر بود. همین روند، برای سود ماینرها هم به چشم می‌خورد و حاشیه‌ی سود از ۹۴ درصد در ابتدای سال 2018، به 32 درصد در ابتدای 2019 رسید. به‌هرحال، به‌نظر می‌رسد سود دهی آن فرایند رو به افزایش باشد، چون آمارها در ماه گذشته‌ی میلادی به 39 درصد رسید.

سود در مقابل قدرت هش ریت

حاشیه‌ی سود استخراج، ارتباط مستقیمی با قیمت ارز دیجیتال مورد استخراج، ارزش پاداش استخراج و هزینه‌ی برق دارد. هزینه برق در اکثر کشورهای دنیا بسیار بالاست به همین دلیل ماینر ها برای دستیابی به سود بیتشر در مقابل قیمت برق به اجبار باید هزینه بیشتری را بپردازند. 

بیشتر بخوانید: روش کسب درآمد از بیت کوین

 ماینرها برای باقی ماندن در رقابت استخراج، هزینه‌های بالایی را برای خرید تجهیزات اختصاصی موسوم به اسیک (ASIC) اختصاص می‌دهند. هرچه آن تجهیزات به‌روزتر باشند، بازدهی انرژی و قدرت بالاتری خواهند داشت. با استفاده از آن‌ها می‌توان در کمترین مصارف انرژی، به نتایج مورد نظر دست پیدا کرد.

bitcoin-mining

با تفاسیر بالا می توان ادعا کرد که افزایش سود رابطه مستقیمی با قدرت دستگاه های استخراج یا همان هش ریت دستگاه ها دارد، همین عوامل سبب می شود که ماینرها دستگاه ها و تجهیزات قدیمی خود را برای جایگذین کردن دستگاه های قدرتمند تر از رده خارج کنند. به‌هرحال هنوز مشخص نیست که آیا افزایش درآمد ادامه‌دار خواهد بود یا رخدادهای عجیب و نگران‌کننده‌ی دیگر در انتظار فعالان صنعت استخراج است.


منبع thenextweb

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید