اتریوم خبرها

در میان ارزهای دیجیتال اتریوم بیشترین تعداد توسعه دهنده را دارد

در میان ارزهای دیجیتال اتریوم بیشترین تعداد توسعه دهنده را دارد
نوشته شده توسط ali ahmadi

بر اساس مطلب منتشر شده، این شرکت بیش از ۲۰ هزار محل نگهداری کد‌های برنامه نویسی(Code Repositories) ثبت شده و ۱۶ میلیون عضو که بر روی این داده‌ها فعالیت می‌کنند را در اختیار دارد؛ یعنی به‌طور متوسط ۲۱۶ توسعه‌دهنده در هر ماه کد‌های خود را به مخزن کد‌های اتریوم اضافه می‌کنند. با توجه به این‌که این داده‌ها پروژه‌هایی همانند Truffle را در اکوسیستم اتریوم محاسبه نمی‌کند، این شرکت اعلام می‌کند که تعداد توسعه‌دهندگان اتریوم کمتر از مقدار واقعی محاسبه شده است.

بیت‌کوین، که بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار محسوب می‌گردد، با دارا بودن متوسط بیش از ۵۰ توسعه‌دهنده در ماه نیز دارای بنیاد توسعه‌ی سالمی است. در این گزارش تاکید شده است که این داده‌ها پروژه‌های اکوسیستمی را در نظر نمی‌گیرند.

در نظر گرفتن مجموعه داده‌های محدودتر که تنها مشارکت پروتکل‌های اصلی را درنظر می‌گیرد نشان می‌دهد که:

اتریوم به‌ طور متوسط با دارا بودن ۹۹ توسعه‌دهنده‌ی ماهیانه (در مقایسه با بیت‌کوین) بسیار فعال‌تر است.

از طرف دیگر تعداد متوسط توسعه‌دهندگان پروتکل پایه بیت‌کوین ۴۷ توسعه‌دهنده‌ی ماهیانه است. این موضوع بیت‌کوین را در جایگاه دومین ارز دیجیتال فعال از جهت تعداد توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد.

در میان ارزهای دیجیتال اتریوم بیشترین تعداد توسعه دهنده را دارد

داده‌ها نشان می‌دهد که پلتفرم‌های بزرگی همانند EOS، ترون(TRX) و کاردانو(ADA) به‌طور متوسط دارای ۲۵ توسعه‌دهنده‌ی ماهیانه هستند.

در حالی که بازار ارزهای دیجیتال تقریبا ۸۰ در از ارزش خود را نسبت به پیک قیمتی از دست داده است، داده‌ها نشان می‌دهد که توسعه‌دهندگان فعال ماهیانه تنها ۴ درصد کاهش یافته است. بعلاوه بر اساس این گزارش، تعداد توسعه‌دهندگانی که بر روی مخازن کد ارزهای دیجیتال عمومی فعالیت می‌کنند، در طول دو سال گذشته دوبرابر شده است.

بر اساس داده‌های این شرکت در سطح جهان، بیش از ۴ هزار توسعه‌دهنده در هر ماه در کد‌های بیش از ۲,۸۰۰ ارز دیجیتال مشارکت دارند. اعلام شده است که داده‌های این مطالعه پروژه‌های خصوصی، در حال راه‌اندازی و یا پروژه‌های بدون محصول ارزهای دیجیتال همانند شبکه‌ی لایتنینگ را در نظر نمی‌گیرد.

این گزارش اعلام کرده است که بسیاری از فورک‌های(Fork) ارزهای دیجیتال با ارزش، پروژه‌هایی هستند که توسط توسعه‌دهندگان رها شده‌اند. به عنوان مثال، داژکوین(DOGE) برای چند ماه‌ توسعه داده نشده است در حالی که تعداد توسعه‌دهندگان لایت‌کوین(LTC) در طول یک‌سال گذشته از ۴۰ توسعه‌دهنده به تنها ۳ توسعه‌دهنده کاهش یافته است.

این گزارش یادآور می‌شود که بیت‌کوین دیاموند(BCD) و بیت‌کوین گلد(BTG) از اکتبر ۲۰۱۸ تاکنون کمتر از ۵ توسعه‌دهنده فعال ماهیانه داشته‌اند.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید