خبرها

کلاه برداری 4 میلیاردی یک دختر بلغاری با وان کوین

onecoin
نوشته شده توسط kazem

یک خانم بلغاری با مشارکت برادرش حدود 4 میلیارد دلار سرمایه از سراسر دنیا با پیش فروش وان کوین جمع آوری کردند. روز گذشته برادر این خانم در فرودگاه لس آنجلس دستگیر شد اما همچنان جست و جوها برای یافتن خانم ایگناتوف ادامه دارد.

شرکت هرمی وان کوین

خانم روژا ایگناتوف (Ruja Ignatova) با مشارکت برادرش کنستانتین، در سال 2014 شرکت وان کوین را در بلغارستان تاسیس کرد که موضوع فعالیت آن فروش محصولات آموزشی بود اما رفته رفته در کنار آن توکن وان کوین نیز تبلیغ و از مشتریان دعوت می شد که با خرید این کوین در شرکت، سرمایه گذاری کنند. چندی بعد شرکت وان کوین تبلیغات وسیعی برای جذب سرمایه به شکل وان کوین آغاز کرد. شعبه جدید خود را در دبی و شرکت دیگری در بلیز (آمریکای مرکزی) تاسیس نمود. همچنین در هند و کشورهای اروپایی نیز با وعده سودهای بالا و با به کار گیری بازاریابی شبکه ای در چندین سطح اقدام به جذب سرمایه کرد.

علاوه بر این، شرکت وان کوین مدعی بود که این کوین قابل استخراج بوده و فارم های ماینینگ آن در بلغارستان و هنگ کنگ قرار دارد. بنابراین ظرفیت سرمایه گذاری جداگانه ای برای توسعه فرآیند استخراج این کوین ایجاد کرد.

بیشتر بخوانید: معرفی استخرها و نرم‌افزارهای استخراج بیت‌کوین

این شرکت توانست در مدت 3 سال از مردم کشورهای ویتنام، هند، ایتالیا، لهستان، بلغارستان و دیگر کشورها سرمایه ای حدود 3.8 میلیارد دلار جمع آوری کند. اواخر سال 2017، حدود 18 ماه پیش شرکت وان کوین اعلام کرد به علت ارتقا سیستم های فنی به مدت دو هفته تعطیل است. از آن پس خانم ایگناتوف و بردارش از دسترس خارج و با 3.8 میلیارد دلار سرمایه ناپدید شدند. حالا قربانیان بیشماری از کشورهای مختلف در حساب دیجیتال خود، مقداری وان کوین دارند که با هیچ ارزی قابل معاوضه نیست و با آن هیچ چیزی نمی توان خرید.

روز گذشته، پلیس نیویورک از دستگیری کنستانتین ایگناتوف در فرودگاه بین المللی لس آنجلس خبر داد و اعلام کرد خانم ایگناتوف به جرم پولشویی و کلاهبرداری تحت تعقیب است.


نظر تیم کارشناسی ارزسل: با توجه به گشترس روز افزون ای.سی.او ها (ICO) احتمال کلاه برداری نیز افزایش می یابد. بسیاری از افرادی که سرمایه خود را در این راه ها از دست می دهند در ابتدای سرمایگذاری اسیر وعده های دروغین بازگشت چندین برابر سرمایه در کوتاه مدت می شوند، بنابراین به کسانی که قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال را دارند توصیه می شود قبل از ورود و سرمایگذاری روی کوین های خاص، در اولین مرحله از پذیرش یا عدم پذیرش این کوین ها توسط صرافی های بزرگی مانند بایننس، کوین پیمنت، بیتفنیکس، بیت تریکس و دیگر صرافی های معتبر و معروف اطلاع حاصل کنند.

چند توصیه مهم:

  • از سرمایه گذاری روی کوین های ناشناس خود داری کنید
  • تمام سرمایه خود را وارد ارزهای دیجیتال نکنید(به دلیل بالا بودن ریسک های آن)
  • به شرکت ها یا صرافی های مشکوک اعتماد نکنید
  • امنیت را جدی بگیرید

منبع  bloomberg

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

2 نظر

نظر بدهید